Постанова про заборону трансляцій Верховної Ради підриває довіру суспільства під час війни – Олена Кондратюк

Постанова про заборону трансляцій Верховної Ради підриває довіру суспільства під час війни – Олена Кондратюк

6 Вересня 2022
1010
6 Вересня 2022
19:18

Постанова про заборону трансляцій Верховної Ради підриває довіру суспільства під час війни – Олена Кондратюк

1010
Парламент відіграє ключову роль в інформаційній обороні країни, і його робота має залишатися відкритою для українців, наголошує віцеспікерка.
Постанова про заборону трансляцій Верховної Ради підриває довіру суспільства під час війни – Олена Кондратюк
Постанова про заборону трансляцій Верховної Ради підриває довіру суспільства під час війни – Олена Кондратюк

Віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк переконана, що заборона трансляцій засідань Верховної Ради на період воєнного стану є хибним рішенням. Про це вона зазначила у дописі на фейсбуку.

«На моє щире переконання, прийняття цієї постанови суперечить цінностям народовладдя, прозорості ухвалення рішень, відкритості Парламенту як інституції. Це рішення підриває довіру суспільства до Парламенту, яку він здобував у дуже непростих умовах з перших днів повномасштабного російського вторгнення», – вважає віцеспікерка.

Як підкреслила Кондратюк, Верховна Рада має лишатися прикладом державної інституції, яка продовжує вести ефективну роботу. На часі такі нагальні рішення, як отримання Україною статусу кандидата у члени ЄС, підтримка ЗСУ, економіки та бізнесу, допомога громадянам.

З перших місяців російського вторгнення Парламент відіграв ключову роль в інформаційній обороні країни, наголосила віцеспікерка:

«Ми інформували суспільство про події в Україні і поза її межами усіма доступними каналами комунікацій, у режимі 24/7. Це був той напрямок, який вівся мною з Апаратом і нашими міжнародними партнерами, як віцеспікеркою і координаторкою роботи інформаційного штабу Верховної Ради. І люди, наші виборці, високо оцінили таку відкритість та інформативність законодавчого органу! Навіть в умовах воєнного стану неприпустимо наглухо закриватися від людей».

Верховна Рада не може рухатися до Європи тим шляхом, який не відповідає європейським цінностям відкритості державних інституцій, вважає Кондратюк.

«Переконана, що телеканал «Рада» повинен системно інформувати громадян про діяльність Парламенту. Це його ключові місія і призначення. Розуміючи усі безпекові вимоги та обмеження, ніщо не заважало забезпечити трансляцію пленарних засідань Верховної Ради в ефірі парламентського телеканалу у запису», – зазначила віцеспікерка. Вона особисто поділяє позицію тих опозиційних фракцій і груп та народних обранців, які не голосували за постанову 7739.

Нагадаємо, сьогодні Парламент прийняв постанову щодо заборони трансляцій засідань на період воєнного стану. Найактивніше за це проголосували депутати з колишньої «ОПЗЖ».

Як ідеться у пояснювальній записці, в період дії воєнного стану здійснення прямих трансляцій відкритих пленарних засідань може бути обмежено телеканалом «Рада» в інтересах національної безпеки та з метою забезпечення заходів безпеки Верховної Ради відповідно до Конституції України, законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про правовий режим воєнного стану», указів Президента України про уведення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану та інших нормативно-правових актів.

Фото з фейсбук-сторінки Олени Кондратюк

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1010
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Перець
90 дн. тому
Чому депутати забороненої партії опзж досі не склали мандати, адже вони втратили легітімність? Чи не тому, що справно допомогають монобільшості отримувати необхідну кількість голосів для прийняття рішень?
dok
90 дн. тому
Верховна зРада з 2019 року була і є посібниками путіна в Україні ! Достатньо згадати закон зрадника геруса по закупівлі електроенергії в РФ щоби допомагати путіну фінансувати вбивства українців у війні на Донбасі ! Адже всі антиукраїнські депутати зі "слуг путіна" , що підтримали вбивцю українців геруса є такими ж вбивцями українців , як і московитські окупанти -вбивці ! Партію зрадників України "слуг путіна" потрібно заборонити , як заборонили "партію шарія", "опзж", партію регіонів", комуністичну партію ! СЛАВА УКРАЇНІ ! ГЕРОЯМ СЛАВА ! СЛАВА НАЦІЇ ! СМЕРТЬ ВОРОГАМ !
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду