У Москві суд розпочав процедуру банкрутства «Радіо Свобода»
Арбітражний суд Москви 15 серпня заявив про початок процедури банкрутства компанії ТОВ «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода». До реєстру вимог кредиторів включили борг ТОВ із виплати податків у 2021 році у розмірі близько 7 мільйонів рублів (понад 4,200 мільйони гривень), повідомляє «Радіо Свобода».
Заяву про банкрутство компанії податкова служба Росії скерувала до суду 4 березня.
Тимчасовим керуючим боржника затверджено Юлію Ага-Кулієву.
ТОВ «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» представляє в Росії інтереси медіакорпорації «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода». Воно було започатковано у 2020 році відповідно до вимог російського законодавства про «іноземних агентів».
Нагадаємо, російське бюро медіакорпорації зупинило свою роботу після того, як у березні податкові органи розпочали процедуру банкрутства російської юридичної особи «Радіо Свобода».
За даними «Радіо Свобода», у 2021–2022 роках Роскомнагляд порушив проти ТОВ та його генерального директора понад тисячу адміністративних проваджень за відмову редакцій «Радіо Свобода» і телеканалу «Настоящее время» супроводжувати кожен свій журналістський матеріал вказівкою про те, що медіакорпорацію внесено до списку «іноземних агентів». Загальна сума штрафів, які суди наклали у цих справах, становить майже мільярд рублів.
Федеральна служба судових приставів РФ заморозила банківські рахунки ТОВ у травні 2021 року. Це стало технічною причиною банкрутства. Керівництво «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» неодноразово заявляло, що російське законодавство про «іноземних агентів» є проявом політичної цензури і перешкоджає журналістам здійснювати свою професійну діяльність.
«Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» оскаржує дії влади РФ в російських судах, а також в Європейському суді з прав людини.
Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну російська редакція «Радіо Свобода» постійно зазнавала тиску з боку Кремля.
Зокрема, дев’ять сайтів «Радіо Свобода» для російськомовної аудиторії були заблоковані після того, як журналісти відмовилися виконувати вимогу влади РФ щодо видалення інформації про повномасштабне вторгнення росіян в Україну.
Вночі з 3 на 4 березня на території РФ було заблоковано доступ до сайтів та проєктів «Радіо Свобода», включно з цілодобовою російськомовною телемережею «Настоящее время», створеною у співпраці з «Голосом Америки».
«Радіо Свобода» веде мовлення для російської аудиторії з 1 березня 1953 року. Вперше журналісти призупинили роботу в РФ на початку березня 2022 року.
Фото: «Радіо Свобода»