Українські кінодистриб'ютори просять Зеленського ввести санкції проти російських компаній, у яких вимушено купують права на іноземні фільми
Українські кінодистриб'ютори просять Зеленського ввести санкції проти російських компаній, у яких вимушено купують права на іноземні фільми
Українські кінодистриб’ютори звернулись до президента України Володимира Зеленського з проханням вжити заходів, щоб припинити купівлю прав у російських кінокомпаній. Відкритий лист підписали директор ТОВ «Кіноманія» Робін Грбич, засновник ПРАТ «Бі енд ейч» Богдан Батрух, директор ТОВ «ЮФД» Андрій Дяченко, директор ТОВ «Артхаус Трафік» Денис Іванов.
«Упродовж останніх десятиліть склалась практика, за якої резиденти держави-агресора при придбанні прав на незалежні кінофільми на світових кіноринках отримують виключні ліцензійні права на відповідні стрічки на територію не лише своєї країни (РФ), але і на територію України та інших держав колишнього СРСР. За таких обставин українські дистриб’ютори вимушені в подальшому вести переговори, отримувати ліцензії та сплачувати ліцензійні платежі за фільми на користь резидентів держави-агресора», – зазначають дистриб’ютори.
Вони просять президента внести на розгляд Ради національної безпеки та оборони України пропозицію ввести санкції до резидентів держави-агресора на підставі пунктів 19, 20 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції». Підписанти відкритого листа, адресованого президенту України, зокрема просять:
- заборонити придбання прав на аудіовізуальні твори для резидентів України у резидентів держави-агресора або у компаній, що контролюються повністю або частково резидентами держави-агресора;
- заборонити реєстрацію Держкіно фільмів, а також видачу посвідчень на право розповсюдження і демонстрування на фільми, придбані у резидентів держави-агресора або компаній, що контролюються повністю або частково резидентами держави-агресора.
«Введення таких обмежень дасть можливість українським кінодистриб’юторам обґрунтовано вести прямі переговори зі світовими дистриб’юторами аудіовізуальних творів про прямі закупівлі прав на аудіовізуальні твори на територію України без посередництва резидентів держави-агресора, сприятиме розвитку конкуренції на українському ринку та його подальшому розвитку», – вважають українські кінодистриб’ютори.
Ілюстрація: unsplash