Нацрада нагадує про правила мовлення у День Чорнобильської трагедії

Нацрада нагадує про правила мовлення у День Чорнобильської трагедії

26 Квітня 2022
2193
26 Квітня 2022
09:01

Нацрада нагадує про правила мовлення у День Чорнобильської трагедії

2193
Мовники мають поширювати мінімум раз на дві години в ефірному часі інформацію про день пам’яті, а також оголосити хвилину мовчання о 12:00.
Нацрада нагадує про правила мовлення у День Чорнобильської трагедії
Нацрада нагадує про правила мовлення у День Чорнобильської трагедії

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення нагадує теле- і радіокомпаніям України про правила мовлення у День Чорнобильської трагедії, 26 квітня. 

«Щороку саме цього дня ми вшановуємо тисячі жертв страшної техногенної катастрофи, спричиненої злочинною недбалістю радянської влади. Ми також згадуємо імена героїв, що пожертвували своїм життям, аби не допустити ще страшніших наслідків вибуху атомного реактора на ЧАЕС.

Зовсім недавно ми з новим острахом думали про Чорнобильську атомну електростанцію, бо армія РФ, яка розпочала проти України повномасштабну війну, зайшла на територію станції та взяла в заручники увесь її персонал. А під самим укриттям було складено тисячі смертоносних зарядів.

Вся Україна вболівала за долю працівників ЧАЕС, які під дулом автоматів мусили й далі стежити за тим, щоб трагедія 86-го року не повторилася знову. Ми не знали, що буде із цими людьми, що буде із Чорнобилем, який так само є небезпечним для всього світу і через 36 років», – йдеться в повідомленні.

У дні пам’яті мовники повинні керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради від 23.07.2015 № 1146, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.08.2015 за № 967/27412 з урахуванням змін, затверджених рішенням Національної ради № 95 від 12.02.2021 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.04.2021 р. за № 541/36163).

У день пам’яті телерадіоорганізації зобов’язані:

  • поширювати мінімум раз на дві години в ефірному часі інформацію про день пам’яті;
  • припинити трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних передач;
  • під час телетрансляції розмістити на екрані відповідне стилізоване зображення або палаючу свічку, які є доречними до відповідної події;
  • оголосити о 12:00 хвилину мовчання зі супроводженням звуку метронома, якщо інше не передбачено відповідним нормативно-правовим актом.

Ілюстрація: the-village.com.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2193
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду