«Звичайні росіяни знищують нашу культуру». Голова Держкіно звернулася до президента Каннського кінофестивалю
«Звичайні росіяни знищують нашу культуру». Голова Держкіно звернулася до президента Каннського кінофестивалю
Голова Держкіно Марина Кудерчук закликала президента міжнародного Каннського кінофестивалю П’єра Лескюра не давати можливість представникам країни-агресора бути присутніми на міжнародній культурній арені. Про це повідомляється на сайті відомства.
«Незважаючи на заклик України до світових кіноспільнот бойкотувати російський кінематограф, в основну конкурсну програму Каннського кінофестивалю включена робота російського режисера Кіріла Сєрєбрєннікова "Дружина Чайковського", – зазначає Марина Кудерчук. – А українські режисери та інші кінематографісти в цей час змушені або воювати проти російського нападу, або ховатися в бомбосховищах, або волонтерити в тилу, – хоча, звісно, теж обрали би можливість знімати кіно як Сєрєбрєнніков, та Росія позбавила їх такої розкоші».
Як наголосила Марина Кудерчук, російська агресія не зводиться до особистих амбіцій керівництва цієї країни. «Звичайні росіяни» скидають бомби на українські міста, розстрілюють евакуйованих, формують літери «Z», знищують нашу культуру та заперечують існування українців як окремої нації, йдеться у зверненні.
«Для України участь у міжнародному кінофестивалі – це один із основних способів представлення через фільми національної та культурної самобутності, – підкреслила Марина Кудерчук. – Зараз, під час активних бойових дій на нашій території, одночасне представлення країни-агресора та України на одному майданчику є неприпустимим та призведе до зміщення фокусу з жахіть війни та боротьби українців за свою ідентичність на привернення уваги до російської пропаганди щодо примирення через культуру».
Нагадаємо, попри заклики Держкіно та українських митців бойкотувати кіно РФ, у програмі Каннського фестивалю оголошено фільм російського режисера, а також російського кіномитця, який вважає себе українським режисером. Це фільм «Дружина Чайковського» Кирила Серебреннікова і стрічка «Природна історія руйнування» Сергія Лозниці.
Як розповіли представники оргкомітету, вони ініціюють дискусію щодо культури під час війни, а також не планують обмежувати представлення фільмів «кінорежисерів-дисидентів». Організатори фестивалю висловили захват, що Серебренніков та Лозниця походжатимуть по Червоною доріжкою, «поки вдома падають бомби» та підкреслили, що мама Кирила Серебреннікова «українка, хоча народилася в Росії». Водночас, у Каннах не згадали про друга Серебреннікова – російського пропагандиста Владислава Суркова.
Український фільм цього року потрапив у конкурсну програму «Особливий погляд»,учасниками якої є стрічки, що мають вплив на кіномистецтво. Це кінокартина «Бачення метелика» («Спас), кінорежисером якої є Максим Наконечний.
Ілюстрація з сайту Каннського кінофестивалю