Журналіст «UA: Культура» розповів, як організовує евакуацію з Маріуполя
Журналіст «UA: Культура» розповів, як організовує евакуацію з Маріуполя
Під час війни журналіст «UA: Культура» Денис Мінін розкрив себе як волонтер із автоперевезень. Про це йдеться у матеріалі «Радіо Свобода» під назвою «Люди йдуть холодною азовською водою».
Як він розповів, на допомогу іншим його надихнула історія портунку з Маріуполя своєї родини. Невдовзі після 24 лютого зв'язок з батьками зник. Денис Мінін хотів вивезти їх з тимчасово окупованого міста, однак ніхто з водіїв не зголошувався їхати до Маріуполя, де на кожному кроці чигає небезпека.
«Щоб зрозуміти, як це працює, я став об'єднуватися з іншими волонтерами, хто займався питанням евакуації людей, — каже Денис Мінін. — У своїх соцмережах розповідав, як відбувається евакуація з Маріуполя, якими шляхами. А шляхів насправді два: поїхати на волонтерському транспорті чи на своєму легковому авто та намагатися дістатися своїх близьких. Люди, які їхали власним транспортом, на той момент не були організовані, вони не знали маршрутів, вони не оцінювали небезпеку».
Разом із іншими волонтерами він почав збирати великі колони авто, по 50-70 машин, реєструвати їх в окремому телеграм-каналі, подавати ці списки до Запорізької військової адміністрації. Також координатори перевезень збирали водіїв, готували, пояснювали небезпеки, відправляли.
У підсумку Денис Мінін обрав інший напрямок – волонтерський транспорт. Тут виявилося чимало охочих надсилати кошти на те, щоб придбати транспорт для порятунку маріупольців.
«Ми шукаємо водіїв-волонтерів, які хочуть туди поїхати за своїми близькими. Ми оформляємо на них важливі документи, бо зараз, як тільки туди попадають, українські закони не працюють. Два моїх водіїв зараз у полоні, їх забрали на територію так званого «ДНР» (ОРДО – ред.), забрали разом із транспортом для перевірки обставин. Та насправді ця перевірка обставин вже два тижні відбувається, — каже Денис Мінін. — Кожна історія людини, яка сідає за наш волонтерський транспорт і їде туди, може стати сценарієм принаймні для серіалу на Netflix».
Під час поїздок до Мароіуполя водії везуть гуманітарну допомогу. Із міста повертаються з людьми, яких везуть безкоштовно.
Останнім часом, як ідеться в матеріалі «Радіо Свобода», біля Маоіуполя все більше замінованих територій. Із прибережних сіл люди змушені йти морем 15-20 кілометрів, адже пляжі стали небезпечними.
Нагадаємо, журналісти відгукнулися на необхідність допомагати під час війни. Чимало з них вступило до тероборони і добровольчих батальйонів.
Медіаекспертка Ірина Земляна разом з активістами блокує російські вантажівки на польсько-білоруському кордоні. Найпомітнішою для організаторів акцій стала підтримка прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького. У березні він запропонував Європейському Союзу на засіданні Ради Європи розглянути питання про повне припинення торгівлі з Росією.
Фото: «Радіо Свобода»