У соцмережах з’явилися фейкові сторінки речника СБУ

У соцмережах з’явилися фейкові сторінки речника СБУ

25 Березня 2022
7006
25 Березня 2022
19:42

У соцмережах з’явилися фейкові сторінки речника СБУ

7006
Артем Дехтяренко: До сьогоднішнього дня я не вів свій Інстаграм, але як показала практика, якщо його не ведеш ти, то вестиме хтось за тебе.
У соцмережах з’явилися фейкові сторінки речника СБУ
У соцмережах з’явилися фейкові сторінки речника СБУ

Речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко повідомив, що у соцмережах почали клонувати сторінки з акаунтами, які він не реєстрував.

«У різних соцмережах почали створювати мої фейкові сторінки. Не вірте. Дехтяренко один. Якщо є інші - повідомляйте, будемо блокувати», – зазначив речник СБУ у дописах на фейсбуку. Також він нагадав, що має дві офіційні сторінки у соцмережах, https://www.facebook.com/art.denko та https://www.instagram.com/artdenko/.

Як пояснив Дехтяренко «Українській правді», фейковий акаунт використовувався зловмисниками, зокрема, у переписках із українськими зірками шоу-бізнесу.

«Від мого імені спочатку входили до людей у довіру, а потім просили про якісь послуги. Починали із елементарних прохань про репости, а потім це переходило у виманювання матеріальних цінностей. Наразі зловмисників встановлюють кіберфахівці спецслужби», –  каже Дехтяренко.

Нагадаємо, іноземні експерти вважають, що попри зусилля РФ у веденні пропаганди та дезінформації, Україна вдало побудувала інформаційну оборону. Зокрема, про це каже канадська дослідниця та історикиня Маргарет МакМіллан, яка є авторкою книг з тематики воєн та їхніх наслідків.

«Під час Другої світової війни, щоб "достукатися" до іншої сторони, використовували радіомовлення. І тепер соціальні мережі стали засобом для спроб послабити ворога та згуртувати власний народ, – коментує МакМіллан. – І поки що, я думаю, українці без зусиль виграли інформаційну війну. І цьому наративу вірять, думаю, вірять навіть у Росії. Наприклад, українці вміло використали полонених військових, які говорили зі своїми матерями. Або за допомогою Facebook показали російським родинам, що їхні сини живі-здорові».

Фото з фейсбук-сторінки Антона Дехтяренка

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7006
Читайте також
23.06.2022 08:00
ГО «Детектор медіа»
«Детектор медіа» вдячний за вклад у документування кремлівської дезінформації Let'sData, StopFake, УКМЦ, «Інституту масової інформації», Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, VoxUkraine, Любові Цибульській
292 662
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду