Генасамблея ООН вимагає від Росії негайно вивести війська з української території

Генасамблея ООН вимагає від Росії негайно вивести війська з української території

2 Березня 2022
1196
2 Березня 2022
20:57

Генасамблея ООН вимагає від Росії негайно вивести війська з української території

1196
«За» проголосувала 141 країна, проти — Росія, Білорусь, Північна Корея, Еритрея, Сирія.
Генасамблея ООН вимагає від Росії негайно вивести війська з української території
Генасамблея ООН вимагає від Росії негайно вивести війська з української території

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Агресія проти України», повідомляє власний кореспондент «Укрінформу».

Документ засуджує вторгнення Росії в Україну й вимагає від Росії негайно вивести війська з української території. 

Рішення було ухвалено безпрецедентною кількістю голосів під оплески. «За» проголосувала 141 країна, «проти» — 5, утрималися — 35. Проти проголосували Росія, Білорусь, Північна Корея, Еритрея і Сирія.

Генеральна Асамблея ООН засуджує рішення Росії від 24 лютого 2022 року про «спеціальну воєнну операцію» в Україні, висловлює серйозну стурбованість повідомленнями про напади на цивільні об’єкти, такі як житлові помешкання, школи та лікарні, а також про жертви серед цивільного населення, включаючи жінок, літніх людей, інвалідів та дітей.

«Військові дії Російської Федерації на суверенній території України мають масштаби, яких міжнародна спільнота не бачила в Європі десятиліттями», — йдеться в резолюції.

Генасамблея вимагає від Російської Федерації негайно припинити застосування сили проти України та утриматися від будь-якої подальшої незаконної погрози або застосування сили проти будь-якої держави-члена.

Згідно документа, Росія має «негайно, повністю і беззастережно» вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також «негайно і беззастережно» негайно та беззастережно скасувати рішення щодо статусу окремих регіонів Донецької та Луганської областей України.

Генасамблея виступає за сприяння у гуманітарній допомозі населенню україни. 

Також резолюція закликає до «негайного мирного вирішення конфлікту між Російською Федерацією та Україною шляхом політичного діалогу, переговорів, посередництва та іншими мирними засобами».

Генасамблея закликає продовжити зусилля генерального секретаря ООН, держав-членів Організації, ОБСЄ та інших міжнародних і регіональних організацій для підтримання деескалації, а також зусилля з реагування на гуманітарну кризу та кризу біженців, яку спричинила агресія з боку Російської Федерації.

Авторами резолюції є члени Ради Безпеки ООН США та Албанія, співавторами виступають ще близько сотні країн.

25 лютого Рада Безпеки ООН розглянула резолюцію про засудження російської агресії в Україні. Оскільки Росія займає місце СРСР як постійного члена, вона скористалася правом вето і заблокувала ухвалення резолюції. Відтак для її прийняття необхідна більшість голосів країн-членів Генеральної Асамблеї ООН.

Нагадаємо, Україна офіційно направила позов проти Росії до Міжнародного суду ООН у Гаазі. У ньому йдеться про те, що Росія має бути притягнута до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії. Також Україна просить суд негайно наказати Росії припинити військові дії. 

1 березня прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Ахмад Хан ініціював початок розслідування воєнних злочинів Росії в Україні.

Amnesty Internationa засудила вторгнення Росії на території Україну, заявивши що це є явним порушенням Статуту ООН і актом агресії, що, згідно з міжнародним правом, вважається злочином. 

Фото: Аrmyinform.com.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1196
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду