Кулеба про російську ескалацію: Росія програла цей раунд, стратегія залякування не діє
Кулеба про російську ескалацію: Росія програла цей раунд, стратегія залякування не діє
Голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що російська стратегія із залякування Києва та Заходу не діє. Про це Кулеба заявив під час брифінгу для ЗМІ 4 лютого.
«Україна міцно стоїть на ногах, стратегія залякування з боку Москви не діє, цей раунд Росія програла. Ризики залишаються, ми продовжуємо готуватися до буд-якого сценарію подій, але цей раунд Росія програла», – каже Кулеба.
Коментуючи підтримку Заходу, Кулеба припустив, що Росія розраховувала, що Україну залишать наодинці, але все відбулось навпаки: «На самоті залишилась Росія зі своїми військами та погрозами».
Міністр додав, що 3 лютого Україна та Туреччина підписали низку угод, зокрема, про зону вільної торгівлі. За словами Кулеби, такі угоди «не підписуються на порозі війни».
Читайте також:
- «Неминуча» чи «нависла» загроза? Як українські ЗМІ лякають невідворотністю війни
- «Надіслало неправильний сигнал». США не називатимуть можливе вторгнення Росії в Україну «неминучим»
В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях, створивши терористичні утворення «ДНР» та «ЛНР». У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.
З осені 2021 року західні ЗМІ з посиланням на дані розвідки повідомляють, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями».
4 грудня видання Bild з посиланням на джерела у західних розвідках опублікувало мапу, згідно з якою ймовірний напад Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території, включаючи Київ.
Очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.
Про загрозу масштабного російського вторгнення відкрито заявляють очільники західних держав, зокрема, президент США Джо Байден та прем'єр Великої Британії Борис Джонсон.
Байден вже заявив, що широкомасштабне вторгнення в Україну стане для Росії «катастрофою», а російський президент Володимир Путін у цьому разі зазнає санкцій із боку Заходу, «яких він досі не бачив».
У січні 2022 року Велика Британія на тлі посилення російської ескалації почала поставляти ЗСУ оборонне озброєння – високоточні протитанкові комплекси NLAW. Збільшили допомогу Україні і США.
Однак міністр оборони Олексій Резніков заявив, що кількість російських військових біля кордонів України співмірна з цифрами минулої весни.
Президент Зеленський під час зустрічі з іноземними журналістами заявив, що США підтримують гостру «інформаційну ситуацію» навколо стягування російських військ до кордонів України.
Скріншот відео: Міністерство закордонних справ України/Facebook