Maxar опублікувала нові супутникові знімки російських військ у Білорусі та окупованому Криму (ФОТО)

Maxar опублікувала нові супутникові знімки російських військ у Білорусі та окупованому Криму (ФОТО)

2 Лютого 2022
2926
2 Лютого 2022
17:01

Maxar опублікувала нові супутникові знімки російських військ у Білорусі та окупованому Криму (ФОТО)

2926
В місцях дислокації російських військ зафіксовані намети та укриття для особового складу.
Maxar опублікувала нові супутникові знімки російських військ у Білорусі та окупованому Криму (ФОТО)
Maxar опублікувала нові супутникові знімки російських військ у Білорусі та окупованому Криму (ФОТО)

Компанія Maxar Technologies опублікувала нові супутникові знімки скупчення російських військ у безпосередній близкості до північних кордонів України, а також у тимчасово окупованому Криму.

Як повідомляє CNN, супутники Maxar зафіксували посилення військової присутності на полігонах у самій Росії, а також у Білорусі та у тимчасово окупованому Криму.

Розташування баз з військами РФ

У місцях дислокації російських військ зафіксовано збільшення кількості наметів та укриття для особового складу. Це може свідчити про присутність військовослужбовців та підвищення загального рівня бойової готовності підрозділів.

Попередні супутникові знімки показували, що Росія переміщує на свої бази поближче до кордону України військову техніку.

Зокрема, Maxar порівняла супутникові знімки військового табору в Новоозерному, що в тимчасово окупованому Криму. Перше фото зроблено 15 вересня 2021 року, друге – 1 лютого 2022 року. Зимові знімки засвідчують встановлення у таборі наметів.

У Білорусі на полігоні в Осиповичах (центр країни) супутник зафіксував розміщення оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер».

В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях, створивши терористичні утворення «ДНР» та «ЛНР». У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

З осені 2021 року західні ЗМІ з посиланням на дані розвідки повідомляють, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями».

4 грудня видання Bild з посиланням на джерела у західних розвідках опублікувало мапу, згідно з якою ймовірний напад Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території, включаючи Київ.

Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.

Про загрозу масштабного російського вторгнення відкрито заявляють очільники західних держав, зокрема, президент США Джо Байден та прем'єр Великої Британії Борис Джонсон.

Байден вже заявив, що широкомасштабне вторгнення в Україну стане для Росії «катастрофою», а російський президент Володимир Путін у цьому разі зазнає санкцій із боку Заходу, «яких він досі не бачив».

У січні 2022 року Велика Британія на тлі посилення російської ескалації почала постачати ЗСУ оборонне озброєння – високоточні протитанкові комплекси NLAW. Збільшили допомогу Україні і США.

Однак міністр оборони Олексій Резніков заявив, що кількість російських військових біля кордонів України співмірна з цифрами минулої весни. 

Президент Зеленський під час зустрічі з іноземними журналістами заявив, що США підтримують гостру «інформаційну ситуацію» навколо стягування російських військ до кордонів України.

Фото: Maxar Technologies/CNN

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2926
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду