МЗС щодо рішення США про виїзд держслужбовців з України: Це передчасний крок
МЗС щодо рішення США про виїзд держслужбовців з України: Це передчасний крок
МЗС України вважає передчасним дозвіл Держдепу США на добровільний від’їзд американських держслужбовців та обов’язковий виїзд членам їхніх родин з України.
Речник МЗС України Олег Ніколенко у коментарі hromadske зазначив, що Київ поважає право Вашингтону на забезпечення безпеки своїх дипломатичних місій. Однак вважає такий крок американської сторони проявом надмірної перестороги.
«Фактично кардинальних змін у безпековій ситуації впродовж останнього часу не відбулося: загроза нових хвиль російської агресії залишається сталою з 2014 року, а накопичення російських військ біля державного кордону почалося ще у квітні минулого року», – вказав Ніколенко.
За його словами, рішення Держдепу США не означає, що всі співробітники американського посольства зараз виїдуть з України. Посольство продовжить повноцінно функціонувати. Члени дипмісії отримали можливість поїхати, якщо вони мають таке бажання. Проте, мовляв, їхній від'їзд зовсім не є обов'язковим.
«Закликаємо спокійно ставитися до рекомендацій громадянам США реєструвати плани своїх подорожей на сайті Держдепу. Українцям, які виїздять за кордон, МЗС України також рекомендує реєструватися в аналогічній системі "ДРУГ". Це нормальна міжнародна практика підтримки консульського зв'язку зі своїми громадянами», – каже речник МЗС.
24 січня 2022 року Держдепартамент США на тлі повідомлень про можливе вторгнення Росії дав дозвіл на добровільний від’їзд американських держслужбовців з Києва та наказав виїхати членам їхніх родин.
Рішення Держдепу ухвалено в якості перестороги через постійні зусилля Росії з дестабілізації країни та підриву безпеки громадян України й інших осіб, які відвідують Україну або проживають в Україні.
24 січня Велика Британія відкликала частину працівників посольства з Києва, саме ж посольство залишається відкритим. Раніше Лондон на тлі російської ескалації почав поставляти ЗСУ оборонне озброєння – високоточні протитанкові комплекси NLAW.
Євросоюз не бачить причин для евакуації сімей дипломатів або співробітників свого представництва з України.
1 листопада 2021 року видання Politico оприлюднило нові супутникові фотографії, які, за його даними, підтверджують повідомлення The Washington Post від 30 жовтня про те, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями».
4 грудня видання Bild з посиланням на джерела у західних розвідках опублікувало мапу, згідно з якою ймовірний напад Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території, включаючи Київ.
Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.
Фото: Enrico Strocchi/Flickr