Чому «Детектор медіа» не моніторить новини на каналах Прямий, «Наш» та «Україна 24»? Пояснює Отар Довженко
Чому «Детектор медіа» не моніторить новини на каналах Прямий, «Наш» та «Україна 24»? Пояснює Отар Довженко
Головний редактор «Детектора медіа» Отар Довженко під час презентації нового інтерактивного інструменту для аналізу новин NewsBoard розповів, чому до моніторингів ДМ потрапляють не всі інформаційні канали.
«Часто у нас питають: "Чому ви не моніторите Прямий канал, "Наш", "Україну 24", інакше кажучи, всі канали, які люди знають і які в них створюють емоційний виклик, вони хочуть бачити в нашому моніторингу. Ми теж хочемо, але, на жаль, людські можливості обмежені, а у нас не нескінченний штат експертів. Тому ми поповнюємо цей пул обережно. Можливо, цього року ми його поповнимо», — розповів Отар Довженко.
Він зазначив, що пул каналів для моніторингу також не дає поповнювати специфіка подання новин деякими мовниками.
«Наприклад, в нашому пулі є канал "112", який останній рік Перший незалежний чи UkrLive, і на ньому новини складаються з коротких повідомлень, дуже часто без синхронів, майже ніколи немає сюжетів. Це також впливає на якість даних, на загальну картину.
Тому ті канали, в яких немає повноцінних випусків новин, ми в цю вибірку включити не можемо. Але в ній є всі великі медіагрупи, є телеканали від умовної групи Петра Порошенка (5 канал), є Суспільне, де найвищий рівень дотримання стандартів і відсутні матеріали з ознаками замовності, і загалом це дає досить повну картину українських теленовин. Але у нас є в планах і ми постійно обговорюємо, як цю моніторингову місію розширити», — додав головний редактор ДМ.
Нагадаємо, що «Детектор медіа» запустив NewsBoard — проєкт, який дозволяє оцінити якість новин на українському телебаченні. Інтерактивний інструмент дає змогу побачити, які теми найчастіше з’являються у вечірніх новинах, чи дотримуються телеканали журналістських стандартів та хто з них робить матеріали на замовлення політиків, компаній та олігархів.
Фото: скрін з трансляції