Засідання у справі Єсипенка перенесли на місяць: його звинувачують у «незаконному виготовленні вибухівки»

Засідання у справі Єсипенка перенесли на місяць: його звинувачують у «незаконному виготовленні вибухівки»

21 Грудня 2021
1916
21 Грудня 2021
19:35

Засідання у справі Єсипенка перенесли на місяць: його звинувачують у «незаконному виготовленні вибухівки»

1916
Російський суд не отримав результатів перевірки щодо заяви Єсипенка, що співробітники ФСБ катували його після затримання.
Засідання у справі Єсипенка перенесли на місяць: його звинувачують у «незаконному виготовленні вибухівки»
Засідання у справі Єсипенка перенесли на місяць: його звинувачують у «незаконному виготовленні вибухівки»

Підконтрольний Росії суд відклав засідання у справі фрілансера проєкту «Радіо Свобода» «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка на 21 січня, оскільки суд не отримав результатів перевірки заяви Єсипенка про тортури з боку співробітників ФСБ. Про це пише саме видання.

Адвокат Дмитро Динзе розповів, що раніше військово-слідчий комітет відмовив у порушенні кримінальної справи щодо тортур. Але захист оскаржив відмову і військова прокуратура її скасувала. Єсипенко розповідав, що співробітники ФСБ катували його після затримання, здійснювали психологічний та фізичний тиск. За версією російських силовиків, Єсипенко при затриманні мав у машині саморобний вибуховий пристрій. 13 квітня він написав заву щодо катувань. 

Через відсутність результатів перевірки щодо тортур російський суд не може завершити стадію судового слідства та перейти до дебатів. Суддя Длявер Берберов зі схвалення сторін ініціював запит до Військового слідчого відділу СК Чорноморського флоту про витребування рішення за фактом застосування щодо Єсипенка психологічного та фізичного тиску з боку співробітників ФСБ.

Також суд відмовив у клопотанні захисту залучити дружину журналіста, яка розповідала, що ніколи не бачила в машині Єсипенка вибухового пристрою. 

Російський суд у Криму раніше продовжив арешт Владиславу Єсипенку до 18 березня 2022 року.

Нагадаємо, що 15 липня Єсипенку висунули обвинувачення за двома статтями КК РФ, за якими максимальний термін покарання – 18 років позбавлення волі.

Єсипенко був затриманий окупантами 10 березня 2021 року після участі в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрілансера нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України». Служба зовнішньої розвідки України вважає, що «ФСБ створює потрібний Кремлю фон для "святкування" роковин окупації Криму».

6 квітня Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці.  

Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікував «Крим.Реалії».

МЗС України повідомило, що наразі дев’ять громадянських журналістів з окупованого Криму незаконно утримуються в російських тюрмах, ще один перебуває під домашнім арештом.

У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. Верховна Рада офіційною датою початку окупації Криму військами РФ встановила 20 лютого 2014 року. 26 лютого 2021 року Україна відзначила день Кримського спротиву російській окупації. На півострові тривають репресії проти проукраїнських активістів та незалежних журналістів.

13 грудня підконтрольний Росії «Сімферопольський районний суд» продовжив ще на три місяці арешт журналіста «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка – до 18 березня 2022 року.

Фото: «Ґрати»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1916
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду