Штрафи за заперечення збройної агресії Росії: уряд підтримав відповідні зміни до законодавства
Штрафи за заперечення збройної агресії Росії: уряд підтримав відповідні зміни до законодавства
Кабінет міністрів України на засіданні 9 грудня підтримав два законопроєкти, які передбачають зміни до Адміністративного кодексу щодо відповідальності за публічне заперечення агресії Росії проти України та за спроби легітимізувати окупацію українських територій. Про це пише «Укрінформ».
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що законопроєкти стосуються перш за все політиків.
«Всі наші та іноземні політики, які розповідають про нібито громадянську війну в Україні, про "неукраїнський" Крим, мають нести за це відповідальність. І це точно не про свободу слова, а про сприяння агресору. На жаль, навіть на восьмому році війни знаходяться політики, які цього не розуміють. Тому будемо пропонувати зміни в Адміністративний кодекс щодо відповідальності за публічне заперечення агресії Росії проти України, за спроби легітимізувати окупацію наших територій. Закон стосуватиметься саме політичних діячів. Впевнений, що Верховна Рада підтримає таку ініціативу», – зазначив він.
Так, уряд схвалив законопроєкти:
- «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання публічного заперечення збройної агресії Росії проти України, тимчасової окупації Росією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України протиправним діянням»
- «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за публічне заперечення збройної агресії Росії проти України, тимчасової окупації Росією територій України та спроб легалізувати та легітимізувати анексію частини території України».
Перший документ пропонує передбачити у законодавстві, що публічне заперечення збройної агресії Росії проти України і тимчасової окупації українських територій є протиправним і тягне за собою правові наслідки та відповідальність.
Другим документом передбачається адміністративна відповідальність: штраф від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За такі дії, вчинені повторно протягом року, – штраф від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ілюстративне фото: istockphoto.com