МЗС щодо заяв Росії про «наступ» ЗСУ: Інформаційне прикриття російським військам

МЗС щодо заяв Росії про «наступ» ЗСУ: Інформаційне прикриття російським військам

25 Листопада 2021
2203
25 Листопада 2021
16:05

МЗС щодо заяв Росії про «наступ» ЗСУ: Інформаційне прикриття російським військам

2203
МЗС: Інсинуації Росії мають на меті надати інформаційне прикриття російським військам на тлі загострення ними безпекової ситуації на Донбасі (на фото – російські військовослужбовці).
МЗС щодо заяв Росії про «наступ» ЗСУ: Інформаційне прикриття російським військам
МЗС щодо заяв Росії про «наступ» ЗСУ: Інформаційне прикриття російським військам

МЗС України прокоментувало заяви Росії про нібито «наступальні дії» з боку Збройних сил України.

За словами речника відомства Олега Ніколенка, Росія намагається дискредитувати роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а заяви про нібито наявність в її звітах тез про наступ ЗСУ не відповідають дійсності.

«Такі інсинуації мають одну мету: надати інформаційне прикриття російським військам на тлі загострення ними безпекової ситуації на Донбасі та вздовж українського кордону»,цитує Ніколенка «Радіо Свобода».

Речник уточнив, що звіти СММ ОБСЄ натомість вказують на обмеження свободи пересування на окупованих територіях, блокування засобів зв’язку та загрози безпеці співробітників місії з боку російських військ.

«Ситуація набула таких безпрецедентних масштабів, що змусила главу СММ ОБСЄ на початку листопада офіційно звернутися із закликом розблокувати роботу місії в непідконтрольних українському урядові районах. Росія цей заклик, як і інші подібні заклики міжнародної спільноти, проігнорувала», – додав Ніколенко.

За оцінками МЗС, «підвищення інтенсивності російської дезінформації, погрози російських чиновників на адресу України вказують на те, що в Москві продовжують керуватися логікою конфлікту».

Відтак дипломати працюють над консолідацією підтримки міжнародних партнерів України для стримування Росії від подальшої агресії.

Раніше російські медіа поширили заяву речниці МЗС Росії Захарової, яка заявила, що звіти СММ ОБСЄ нібито вказують на «наступальні дії» з боку Збройних сил України в районах Гранітного та Старомар’ївки. Водночас останні звіти Спеціальної моніторингової місії не містять подібних формулювань.

1 листопада 2021 року видання Politico оприлюднило нові супутникові фотографії, які, за його даними, підтверджують повідомлення The Washington Post від 30 жовтня про те, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями». 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України тоді спростувало повідомлення американських ЗМІ, заявивши, що додаткове перекидання російських підрозділів до державного кордону з Україною не зафіксовано.

Секретар РНБО Олексій Данілов назвав публікації The Washington Post та Politico щодо стягування військ РФ «свідомою дезінформацією всього суспільства».

Однак канал CNN повідомив, що директор ЦРУ Вільям Бернс, який на початку листопада відвідав Москву, попередив російське керівництво про пильну увагу США до пересування російських військ поблизу українського кордону.

За даними журналістів, Бернс застеріг Кремль від можливих намірів провести будь-які наступальні операції проти України, а після зустрічей у Росії директор ЦРУ зателефонував президентові України Володимиру Зеленському. 4 листопада до Києва було направлено високопоставленого співробітника Держдепу. 

У Пентагоні заявили, що уважно стежать за переміщенням військ РФ біля кордонів України.

10 листопада президент України Володимир Зеленський повідомив, що західні партнери надали Києву дані про збільшення концентрації військ Росії на кордонах України.

Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав заяви про підготовку Кремлем нового вторгнення до України «істерикою». На його думку, «Україна домагається силового вирішення конфлікту на Донбасі».

Фото: Минобороны России/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2203
Читайте також
24.12.2021 16:23
Галина Петренко
«Детектор медіа»
5 026
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду