«Голос України» пояснив публікацію статті «ексрегіонала»: Надаємо і будемо надавати можливість висловитися всім
«Голос України» пояснив публікацію статті «ексрегіонала»: Надаємо і будемо надавати можливість висловитися всім
Державна газета «Голос України», яка висвітлює діяльність Верховної Ради та органів місцевого самоврядування, опублікувала статтю колишнього голови Черкаської облдержадміністрації, ексміністра вугільної промисловості та члена «Партії регіонів» Сергія Тулуба.
Як пише ІМІ, після Революції гідності у 2014 році Сергія Тулуба оголосили в міжнародний розшук. Проте вже через три роки його зняли з розшуку, а також скасували арешт на його майно в Київській області. У статті Тулуба «Шлях порятунку вітчизняної енергетики: аудит і кадри» також розміщено його фото, а в довідці зазначено, що він є Героєм України.
«Зі статті і фоток до неї складається враження, що автор пропонує себе як, так би мовити, "кадровий резерв для порятунку вітчизняної енергетики". В беку газета скромно опустила деталі біографії пана Тулуба, вказавши лише, що він був тоді-то й тоді-то міністром енергетики та що він Герой України. Я все розумію, але ж мають бути якісь рамки і стандарти професії, тим більше в державних виданнях», — вважає очільниця ІМІ Оксана Романюк.
У відповідь на запит «Детектора медіа» головний редактор Анатолій Горлов повідомив, що газета «надавала, надає і буде надавати можливість висловлення своїх поглядів будь-якому суб’єкту інформаційних відносин, в тому числі колишнім державним високопосадовцям».
Газета посилається на закони України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та «Про інформацію», у яких йдеться про свободу висловлення поглядів і переконань.
«Відповідно до ст. 2 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» друковані засоби масової інформації є вільними, а свобода слова і вільне вираження у друкованій формі своїх поглядів і переконань гарантуються Конституцією України і означають право кожного вільно і незалежно шукати, одержувати, фіксувати, зберігати, використовувати та поширювати будь-яку інформацію за допомогою друкованих ЗМІ, окрім випадків, передбачених законом.
Редакція газети «Голос України» використовує авторські твори і листи з дотриманням законодавства з питань інтелектуальної власності та інших правових норм, що регулюють інформаційні відносини.
З урахуванням вимог статей 2, 5, 6 Закону України «Про інформацію», якими визначено свободу вираження поглядів і переконань […] редакція «Голосу України» надавала, надає і буде надавати можливість висловлення своїх поглядів будь-якому суб’єкту інформаційних відносин, в тому числі колишнім державним високопосадовцям», – йдеться у відповіді на запит.
Фото: hcj.gov.ua