Анатолій Ульянов заявив, що більше не співпрацює з видавцем Yar Media

Анатолій Ульянов заявив, що більше не співпрацює з видавцем Yar Media

29 Жовтня 2021
3137
29 Жовтня 2021
10:09

Анатолій Ульянов заявив, що більше не співпрацює з видавцем Yar Media

3137
Анатолій Ульянов: Я виконав умови свого контракту і офіційно заявляю, що мою роботу з Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» закінчено.
Анатолій Ульянов заявив, що більше не співпрацює з видавцем Yar Media
Анатолій Ульянов заявив, що більше не співпрацює з видавцем Yar Media

Автор концепції Yar Media Анатолій Ульянов заявив, що більше не співпрацює з Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» – видавцем медіа, з якого звільнилась вся редакція через кілька днів після запуску.

За словами Ульянова, Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» звернувся до нього наприкінці 2020 року з пропозицією розробити концепцію нового медіа та проконсультувати процес його запуску.

Ульянов додав, що сам не міг очолити редакцію, адже є «політичним біженцем», який нібито не може повернутись на Батьківщину і обійняти посаду головного редактора. Тому, за його словами, на цю позицію було запрошено Євгена Сафонова.

«Звільнення команди Сафонова в розпал запуску став для всіх несподіванкою з огляду на те, що цьому передували п`ять місяців конструктивної роботи»,  – пише Ульянов у фейсбуці.

Однією з причин звільнення редакції Ульянов назвав «цькування, що обрушилося на проект з усіх боків» після того, як стало відомо, що концепцію Yar Мedia написав саме він.

«Як автор концепту, я виконав умови свого контракту і офіційно заявляю, що мою роботу з Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр" закінчено. Мої слова та погляди, якими я ділюся у своїх особистих каналах – це мої, і тільки мої слова та погляди, які не відображають думки Меморіалу, будь-яких його проектів, співробітників та департаментів», – пише Ульянов.

27 жовтня головний редактор Yar Media Євген Сафонов повідомив, що редакція всім складом звільняється з проекту і «йде у вільне плавання». Про звільнення Сафонов повідомив через кілька днів після запуску нового медіа. 

«У Музеї Бабиного яру працюють професійні чесні сміливі люди. Вони створюють визначні проекти. Одним із таких проектів міг стати YAR. Але на тому, що можна робити від його імені, а чого робити принципово не можна, ми з видавцем не зійшлися. Редакція всім складом йде у вільне плавання»,  написав Сафонов у фейсбуці.

Напередодні запуску видавець пообіцяв, що медіа сконцентрується на дослідженні людини й суспільства, шукатиме шляхи для подолання ксенофобії та нетерпимості. Також Yar Media опублікував маніфест видання.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до Євгена Сафонова, а також до видавця Yar Media.

Нагадаємо, що благодійний фонд Меморіального центру Голокосту «Бабин яр» фінансує розробку та будівництво меморіального комплексу на місці трагедії. Проєкт з'явився з ініціативи бізнесменів Михайла Фрідмана, Павла Фукса та Германа Хана.

У 2019 році художнім керівником проєкту був затверджений російський режисер Ілля Хржановський. Запропонована Хржановським концепція меморіалу викликала обурення в суспільстві. 

Зокрема, відомі діячі мистецтва, учені, громадські активісти звернулися до мера столиці Віталія Кличка і Київради з відкритим листом, в якому закликали не підтримувати проєкт Хржановського. В них є побоювання, що меморіал може транслювати російські історичні наративи, які дискредитуватимуть Україну.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко не вбачає ризику в реалізації саме російського проєкту меморіалу.

Фото: Anatoli Ulyanov/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3137
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду