Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» запускає видання Yar Media за участі Анатолія Ульянова

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» запускає видання Yar Media за участі Анатолія Ульянова

22 Жовтня 2021
4176

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» запускає видання Yar Media за участі Анатолія Ульянова

4176
Видавець заявив, що «нове медіа сконцентрується на дослідженні людини й суспільства».
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» запускає видання Yar Media за участі Анатолія Ульянова
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» запускає видання Yar Media за участі Анатолія Ульянова

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» запускає нове візуальне медіа Yar Media, над проєктом працюватиме команда документалістів, фотографів, журналістів, вчених та митцiв.

Медіа сконцентрується на дослідженні людини й суспільства, шукатиме шляхи для подолання ксенофобії та нетерпимості, стимулюватиме розвиток соціальної інклюзивності й розмаїття.  

«Наша мета – перетворити пам’ять про трагедію Бабиного Яру на джерело людяності, створити місце діалогу різних і разом зробити суспільство більш привітним для всіх. Нас цікавить людина в її різноманітті, якими б не були її погляди, вподобання, особливості чи походження. На пошуки людини й вирушають наші кінематографісти. Адже відсутність людини, неможливість її розгледіти в собі та навколо призводить до історичних трагедій, що тяжіють своїм болісним минулим над сьогоденням і заважають нам творити майбутнє, де Бабин Яр стане неможливим», – говориться в заяві Yar Media.

Також Yar Media опублікував маніфест видання.

«Єдиний спосіб виправити минуле – це не повторювати його; творити світ, де Бабин Яр неможливий, світ для всіх: світ, де різні – можливі; світ, де можливості різних — рівні; світ, де ми разом, тому що ми – різні», – говориться в маніфесті.

Блогер Анатолій Ульянов, який мешкає у США та називає себе «політичним біженцем» заявив у фейсбуці, що саме він займався розробкою концепції нового медіа. Також, за його словами, головним редактором Yar став Євген Сафонов  колишній головред BirdInFlight. Опосередковано початок роботи у Yar Media Сафонов підтвердив у фейсбуці.

«Детектор медіа» звернувся до YAR MEDIA по ширший коментар щодо формату та концепції видання.

Нагадаємо, що благодійний фонд Меморіального центру Голокосту «Бабин яр» фінансує розробку та будівництво меморіального комплексу на місці трагедії. Проєкт з'явився з ініціативи бізнесменів Михайла Фрідмана, Павла Фукса та Германа Хана.

У 2019 році художнім керівником проєкту був затверджений російський режисер Ілля Хржановський. Заропонована Хржановським концепція меморіалу викликала обурення в суспільстві. 

Зокрема, відомі діячі мистецтва, учені, громадські активісти звернулися до мера столиці Віталія Кличка і Київради з відкритим листом, в якому закликали не підтримувати проєкт Хржановського. В них є побоювання, що меморіал може транслювати російські історичні наративи, які дискредитуватимуть Україну.

Наприклад, українські євреї вважають, що меморіал «Бабин Яр» може стати зброєю для роспропаганди.

У квітні 2020 року медійники, діячі культури й науки України закликали Наглядову раду Меморіального центру Голокосту звільнити Хржановського з посади художнього керівника центру. Київські активісти розпочали збір підписів із закликом припинити підтримку російського проекту меморіалу у Бабиному Яру.

До збору підписів долучилися відомі художники, вчені, громадські активісти, зокрема: Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Віталій Портников, Мустафа Джемілєв, Володимир В'ятрович, Микола Княжицький. Однак голови єврейських громад України закликали київську владу підтримати цей проєкт створення меморіалу у Бабиному Яру.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко не вбачає ризику в реалізації саме російського проєкту меморіалу.

У квітні 2021 року в Бабиному Яру відкрили меморіальну синагогу.

Фото: YAR MEDIA/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4176
Читайте також
06.11.2021 11:00
Ігор Грабович
«Детектор медіа»
4 767
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду