Засновник Bellingcat про справу «вагнерівців»: Текстове розслідування вийде не пізніше кінця жовтня

Засновник Bellingcat про справу «вагнерівців»: Текстове розслідування вийде не пізніше кінця жовтня

28 Вересня 2021
2181
28 Вересня 2021
12:50

Засновник Bellingcat про справу «вагнерівців»: Текстове розслідування вийде не пізніше кінця жовтня

2181
Еліот Гіґґінс: розслідування завершене і зараз знаходиться на стадії написання.
Засновник Bellingcat про справу «вагнерівців»: Текстове розслідування вийде не пізніше кінця жовтня
Засновник Bellingcat про справу «вагнерівців»: Текстове розслідування вийде не пізніше кінця жовтня

Засновник міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Еліот Гіґґінс повідомив, що текстове розслідування щодо справи «вагнерівців» буде оприлюднено не пізніше кінця жовтня.

В коментарі «Укрінформу» від 26 вересня Гіґґінс повідомив, що часткова затримка була пов'язана з величезним обсягом інших серйозних розслідувань, над якими працює команда.

«Що стосується розслідування щодо справи "вагнерівців", воно завершене і зараз знаходиться на стадії написання. Через його складність та кількість доказів, які у нас є, процес написання займає багато часу, але ми дуже намагаємося підготувати текстову частину розслідування не пізніше кінця жовтня. Частково затримка була пов'язана з величезним обсягом серйозних розслідувань, над якими працює команда, які іноді вимагають пріоритетності перед іншими розслідуваннями, але ми докладаємо всіх зусиль, щоб матеріал було опубліковано в найближчі тижні. Відео частина розслідування вийде в наступному році, але, з огляду на затримки, я не хотів би називати конкретну дату», – каже Гіґґінс.

24 вересня журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв повідомив, що текстове розслідування щодо «вагнерівців» вже готове, і незабаром його опублікують

«Ми, швидше за все, днями його опублікуємо – в найближчі два тижні», – повідомив тоді Грозєв.

На MezhyhiryaFest 2021 Грозєв повідомив, справі «вагнерівців» буде присвячено три продукти. Один – двогодинний документальний фільм-розслідування, який не вийде раніше наступного року, на думку Грозєва, фільм буде вартий Оскара.

Другий – коротший документальний фільм, це буде вже медійний продукт і випустять його раніше. Третій – текстова версія.

29 липня 2020 року спецслужби Білорусі затримали 33 бойовиків неофіційної приватної військової компанії «Вагнер». Попри запити України про екстрадицію бойовиків, білоруська влада передала їх РФ.

Головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов пізніше повідомив, що це була спецоперація СБУ, яка хотіла виманити російських найманців, що брали участь у бойових діях на Донбасі. Однак після того, як силовики доповіли про ці плани в Офіс президента, спецоперація провалилася. Цю версію підтвердили журналістки Яніна Соколова та Любов Величко.

ЗМІ підозрюють, що в найближчому оточенні президента є люди, які могли «злити» цю інформацію противнику. Офіс президента, СБУ, Служба зовнішньої розвідки України та Головне управління розвідки Міністерства оборони України відкидають цю інформацію.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що особисто попередив Олександра Лукашенка про бойовиків ПВК «Вагнер», коли вони були вже в Білорусі.  В Офісі президента уточнили, що Зеленський говорив з Лукашенком 5 серпня 2020 року – уже після затримання «вагнерівців».

Однак, заява Зеленського дала привід опозиції в особі «Європейської Солідарності» заявити, що Зеленський фактично виступив з явкою з повинною в справі про зрив «вагнерівської спецоперації».

8 вересня 2021 року CNN опублікувало власне розслідування про бойовиків ПВК «Вагнера», затриманих білоруськими силовиками неподалік Мінська у липні 2020 року.

У матеріалі CNN міститься переказ подій липня 2020 року із посиланням на джерела серед колишніх високопосадовців української розвідки. Однак у ньому немає інформації про те, чому саме було зірвано спецоперацію, та відсутні офіційні коментарі українських посадовців.

При цьому видання зазначило, що до операції були причетні спецслужби США, хоча офіційно вони це заперечують.

Радник голови Офісу президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк розкритикував розслідування CNN, ствердивши, що воно засноване на хибних джерелах.

Фото: Ars Electronica/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2181
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду