Родичам Вітольда Ашурка повернули його речі. Серед них немає тюремного щоденника, який він вів

Родичам Вітольда Ашурка повернули його речі. Серед них немає тюремного щоденника, який він вів

11 Липня 2021
1493
11 Липня 2021
17:01

Родичам Вітольда Ашурка повернули його речі. Серед них немає тюремного щоденника, який він вів

1493
Також їм віддали сотні листів, які, припускають родичі, Вітольдові не дали прочитати.
Родичам Вітольда Ашурка повернули його речі. Серед них немає тюремного щоденника, який він вів
Родичам Вітольда Ашурка повернули його речі. Серед них немає тюремного щоденника, який він вів

Родичам померлого в Шкловський колонії №17 в Білорусі Вітольда Ашурка, який був координатором руху «За свободу» та політв'язнем, повернули його особисті речі.

Серед них немає його щоденника, повідомляють Naviny.by з посиланням на «Белапан».

«Можливо, щоденник залишився в "карантині" Шкловський колонії», – припустив брат Вітольда Андрій. 

Він написав з цього приводу скаргу. 

Крім речей, серед яких були Біблія білоруською мовою, підручник англійської мови та годинник, родичам передали «сотні листів, які він, за всіма прикметами, не читав». Про це написано в пості на сторінці пам'яті Ашурка у Facebook.

Нагадаємо, що Вітольда вперше затримали 9 серпня 2020-го, коли протести в Білорусі тільки починалися.

Йому дали 20 днів арешту, проте випустили через п'ять днів – як і багатьох інших затриманих на протестах. 16 вересня, його заарештували знову – на 30 днів за протести в Ліді.

За кілька днів до закінчення арешту його перевели в СІЗО міста Гродно по кримінальній справі. У січні 2021-го його в закритому режимі засудили на п'ять років колонії за нібито насильство проти правоохоронців і організацію дій, що порушують громадський порядок.

21 травня стало відомо, що Ашурок помер в ув'язненні. Офіціна версія – «зупинка серця», хоча родичі отримали тіло з перебинтованою головою.

8 липня в Білорусі силовики прийшли з обшуками до працівників опозиційного порталу «Наша Ніва» у межах справи про «організацію чи підготовку дій, що грубо порушують громадський порядок, або участь у них» (ст. 342 Кримінального кодексу Білорусі) та «масові заворушення» (ст. 293 ККБ). Обшук проводили працівники різних підрозділів внутрішніх справ в редакції «Нашої Ніви», бухгалтерії, у редакторів Єгора Мартиновича, Андрія Скурка, Андрія Динька та бухгалтерки Ольги Ракович. Їх допитували в Слідчому Комітеті Білорусі. Мартиновича, зокрема, підозрюють в «організації чи підготовці дій, що грубо порушують громадський порядок, або участі в них». Його затримали на 72 години.

Водночас Міністерство інформації Білорусі обмежило доступ до сайту видання nn.by через «повідомлення Генеральної прокуратури в зв'язку з розміщенням інформації, поширення якої заборонено пунктом 1 статті 38 закону Республіки Білорусь "Про засоби масової інформації"». Відомство не уточнило, про яку саме публікацію йде мова.

Білоруські силовики прийшли з обшуками до редакцій видань «Брестская газета» та «Intex-Press». Також правоохоронці провели обшуки в активістів та кореспондентів Bobr.by, «Белсат» та Orsha.eu.

Ввечері 8 липня заступник начальника слідчого управління КДБ Білорусі Костянтин Бичек оголосив про початок операції із затримання осіб, причетних до діяльності опозиційних телеграм-каналів та чатів, – «зачистці від радикально налаштованих осіб».

У Білорусі тривають репресії після президентських виборів 2020 року, на яких «переміг» Олександр Лукашенко. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа. 24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій. 8 червня Лукашенко підписав поправки до Кримінального кодексу, які криміналізують критику уряду та несанкціоновані демонстрації у Білорусі.

Фото: з вільних джерел

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1493
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду