22 українські ОДА розмістили на своїх порталах політичний піар на користь Зеленського, – ІМІ

22 українські ОДА розмістили на своїх порталах політичний піар на користь Зеленського, – ІМІ

25 Червня 2021
2490
25 Червня 2021
18:01

22 українські ОДА розмістили на своїх порталах політичний піар на користь Зеленського, – ІМІ

2490
Піар- та рекламних матеріалів не з’явилось лише на сайтах Львівської та Одеської ОДА.
22 українські ОДА розмістили на своїх порталах політичний піар на користь Зеленського, – ІМІ
22 українські ОДА розмістили на своїх порталах політичний піар на користь Зеленського, – ІМІ

22 українські обласні державні адміністрації розмістили на своїх сайтах  однакові цитати з інтерв’ю президента Володимира Зеленського телеканалу «1+1», пише «Інститут масової інформації». Також вони поширили їх на своїх сторінках у соцмережах.

У публікаціях рекламується президентська програма "Велике будівництво". Також там анонсується майбутня зустріч Зеленського з президентом США Джо Байденом. Експерти ІМІ вважають, що матеріали містять ознаки політичного піару. Такий висновок можна зробити з огляду на компліментарні оціночні судження на користь президента, відсутність балансу та централізований характер розміщення матеріалів.

Матеріали, наприклад, з ось такими заголовками: 

  • «Президент: "Велике будівництво" – реально крута програма, яка допомогла зберегти робочі місця під час пандемії»;
  • «На зустрічі з Президентом США Володимир Зеленський порушуватиме питання безпеки та економіки»;
  • «Президент: Мої конкуренти на виборах – погані дороги, війна та бідність».

25 червня їх опублікували на сайтах 22 ОДА: Волинської, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької,  Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької,  Чернігівської.

Не виявлено таких матеріалів на сайтах Львівської та Одеської ОДА.

«Діяльність обласних адміністрацій регулюється Законом України "Про місцеві державні адміністрації". Закон передбачає, що до компетенції обласних адміністрацій належать питання забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, соціально-економічного розвитку відповідних територій, використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля та інші подібні питання. Висвітлення діяльності президента України не входить до компетенції обласних адміністрацій. Незважаючи на те що голів адміністрацій призначає президент, він не уповноважений напряму давати вказівки головам адміністрацій.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Якщо посадова особа здійснює під час виконання своїх обов’язків щось зайве, це може бути кваліфіковано як перевищення передбачених законом повноважень, що може тягнути за собою відповідальність аж до кримінальної
», – коментує юрист ІМІ Алі Сафаров.

Нагадаємо, що Зеленський в інтерв’ю «VIP з Наталією Мосейчук» сказав, що вважає, що Порошенко та Медведчук заробляли на війні. Також він заявив, що особисто попередив Олександра Лукашенка про бойовиків ПВК «Вагнер», коли вони були вже в Білорусі.  

Фото: Володимир Зеленський / сайт президента України

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2490
Читайте також
15.06.2021 19:56
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
«Детектор медіа»
1 661
01.06.2021 17:00
Дмитро Золотухін
для «Детектора медіа»
4 173
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду