Представництво президента у Криму засудило «вирок» Чубарову: Це політика витіснення корінного народу
Представництво президента у Криму засудило «вирок» Чубарову: Це політика витіснення корінного народу
Представництво президента України в Автономній Республіці Крим засудило вирок «Верховного суду Криму» стосовно голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.
«(Вирок) є нічим іншим, як продовженням політики витіснення корінного кримськотатарського народу і його представницьких органів із Криму… Це є актом придушення будь-яких проявів непокори окупаційній владі і черговою спробою стерти в тимчасово окупованому Криму будь-яку іншу національну ідентичність, крім російської», – заявили у Представництві.
Представництво президента України в АРК закликало Росію «припинити переслідування в Криму громадян України за національними і релігійними ознаками, за їхні погляди і переконання, за позицію і її вираження».
Суд у Сімферополі 1 червня засудив Чубарова до шести років ув’язнення і штрафу, визнавши винним в «організації масових заворушень» 26 лютого 2014 року під стінами парламенту Автономної Республіки.
Адвокат Микола Полозов вже подав апеляційну скаргу на заочний вирок Чубарову в Сімферополі. Адвокат голови Меджлісу кримськотатарського народу за призначенням Олександр Осокін заявив, що також має намір оскаржити заочний вирок.
Обурення «вироком» Чубарову висловила і Amnesty International, назвавши його «ганебною кульмінацією несправедливого і сфабрикованої судового процесу».
У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. Верховна Рада офіційною датою початку окупації Криму військами РФ встановила 20 лютого 2014 року. 26 лютого 2021 року Україна відзначила день Кримського спротиву російській окупації. На півострові тривають репресії проти проукраїнських активістів та незалежних журналістів.
Фото: Радіо Свобода