Ткаченко розповів, як будуть розподіляти бюджет програми «Велика реставрація»

Ткаченко розповів, як будуть розподіляти бюджет програми «Велика реставрація»

1 Червня 2021
1957
1 Червня 2021
20:30

Ткаченко розповів, як будуть розподіляти бюджет програми «Велика реставрація»

1957
Закладено 2 млрд гривень, але фактично набагато менше.
Ткаченко розповів, як будуть розподіляти бюджет програми «Велика реставрація»
Ткаченко розповів, як будуть розподіляти бюджет програми «Велика реставрація»

Міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко поділився планами щодо розподілення коштів.

На програму «Велика реставрація» в 2021 році закладено 2 млрд гривень, проте гарантованою сумою є 600 млн, повідомив глава Мінкульту в інтерв'ю Радіо НВ.

«Зараз на «Велику реставрацію» в держбюджеті закладено два мільярди гривень. У прямому доступі було тільки 300 мільйонів гривень. Недавній перерозподіл бюджету додав до проєкту ще 300 мільйонів гривень. 600 мільйонів гривень — це гарантована сума. Однак я знаю, що багато депутатів, глави обласних адміністрацій і місцевих громад просять уряд додатково перерозподілити кошти», — сказав Ткаченко.

Також він запевнив, що, незалежно від того, хто буде сидіти в кріслі міністра культури, «Велику реставрацію» вже важко буде зупинити.

Ткаченко зазначив, що до кінця 2021-го в рамках «Великої реставрації» повинні бути завершені 22 об'єкти. 

«Деякі з них будуть відреставровані до річниці незалежності», — зауважив міністр.

Він уточнив, що це тільки початок і до цього списку, який об'єднує значну територію України, включаючи такі об'єкти, як Софія, Лавра, Галицький, Підгорецький та Олеський замки, незабаром додасться ще один.

«Зараз опублікована тільки перша частина, це об'єкти, де можна почати реставрацію хоч завтра. Наступними на черзі стануть інші об'єкти, де потрібно витратити час на проектно-кошторисну документацію. Крім того, Верховна Рада зареєструвала законопроект, який дозволить міністерству реставрувати об'єкти, які нам не підкоряються, наприклад, комунальні, їх в країні найбільше. Шляхом субвенції ми зможемо відправляти кошти для реставрації в Одесу, Ужгород або Луганську область, а в подальшому реставрувати об'єкти, підпорядковані іншим міністерствам», — зазначив Ткаченко.

Як повідомляв ДМ, відбір проєктів для участі у програмі «Велика реставрація» здійснила експертна група шляхом оцінювання кожного з них та подальшого формування рейтингу, об’єкти обрані по всій території України. Йшлося про замки, інші фортифікаційні, оборонні, палацово-паркові комплекси.

Повний перелік об'єктів опублікований на сайті Мінкульту.

Фото: Вікіпедія

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1957
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду