Стратегія воєнної безпеки України передбачає опір агресору в інформаційному просторі – Міноборони

Стратегія воєнної безпеки України передбачає опір агресору в інформаційному просторі – Міноборони

12 Травня 2021
1567
12 Травня 2021
11:50

Стратегія воєнної безпеки України передбачає опір агресору в інформаційному просторі – Міноборони

1567
Очільник Міноборони представив основні положення нової стратегії воєнної безпеки, яка передбачає опір агресору в інформаційному та кіберпросторі.
Стратегія воєнної безпеки України передбачає опір агресору в інформаційному просторі – Міноборони
Стратегія воєнної безпеки України передбачає опір агресору в інформаційному просторі – Міноборони

Міністр оборони України Андрій Таран 12 травня під час виступу на «Всеукраїнському форумі Україна 30» презентував основні положення стратегії воєнної безпеки України, яка була введена в дію 25 березня.

За словами Тарана, головним безпековим аспектом документу залишається розв'язана гібридна агресія проти України, яка ведеться у формі комбінацій дій щодо приховування військ і незаконних збройних формувань та терористичних організацій — саботаж, терор, кібератаки.

«Це комплекс заходів, що передбачає просторовість, превентивні дії і стійки опір агресору на всіх доменах ведення бойових дій – на суші, на морі, у повітряному просторі, в кіберпросторі, на інформаційному просторі», – цитує Тарана Суспільне.

Стратегія передбачає використання всього потенціалу суспільства – воєнного, політичного, економічного, однак, документ «не має на меті тотальної мілітаризації держави».

«Пріоритет – невоєнні і непрямі дії для уникнення ескалації конфлікту, більше широке залучення до виконання воєнних завдань цивільних інституцій. Має бути готовність державних структур, сил оборони і всього народу до врегулювання криз і відбиття нападу», – уточнив Таран.

Міністр зауважив, що зовнішня та внутрішня політика Кремля загрожує безпеці України та «може спровокувати міжнародний збройний конфлікт у Європі».

«Росія здійснює широкомасштабний наступ на всіх напрямках і це ми повинні були врахувати під час підготовки стратегії. Ми мали також врахувати окупацію частин Грузії і України, мілітаризацію тимчасово окупованої території Криму та Севастополя, перешкоджання вільному судноплавству і намаганні закріпити Білорусь як союзника, створення у власних інтересах конфлікту на Придністров'ї та в інших пострадянських країнах», – пояснив Таран.

Таким чином, стратегія визначає:

  • ймовірні сценарії застосування сил та безпеки (сили безпеки і оборони); 
  • модель організації всеохоплюючої оборони (завчасне планування та підготовка до оборони, розгортання територіальної оборони, відсічі збройній агресії, застосування сил військового резерву, руху опору та мобілізаційних ресурсів); 
  • планування оборони й розвиток сил оборони з урахуванням виконання завдань у середньостроковій і довгостроковій перспективі (розвиток системи управлінь військами та зброєю, військово-морської спроможності, протиповітряної оборони, авіації, ракетних військ, систем розвідки, безпілотних і роботизованих комплексів, тощо);
  • комплексне використання усього потенціалу держави і суспільства; 
  • координація заходів з міжнародними партнерами.

Президент України Володимиром Зеленський затвердив Стратегію воєнної безпеки 25 березня, зокрема, вона допускає початок повномасштабних бойових дій Росії проти України та інших держав Балтійського і Чорноморського регіонів. 

Зауважимо, що у стратегії воєнної безпеки не йдеться про українське море, де порядкують росіяни. Детальніше у матеріалі ДМ ЗМІ для змін «Росія окупувала три чверті нашого моря. Чому Україна цим не переймається?».

В останні тижні березня 2021 року Росія почала активно стягувати війська до кордонів України, також активізували обстріли українських позицій підконтрольні Кремлю бойовики, українські війська понесли втрати. Росія нарощує свою військову присутність і в окупованому Криму. Активізувалась і російська пропаганда, яка стверджує, що Київ нібито готує «наступ» на території, підконтрольні проросійським бойовикам.

В експертних колах почали розглядати варіант повномасштабного вторгнення РФ до вільної України, хоча Кремль відкидав такі припущення. Росія запевнила, що перекидає війська до кордонів України на навчання. 

22 квітня міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив про завершення навчань у Південному та Західному військових округах Російської Федерації, які розташовані біля кордонів України, та про початок відведення військ.

Однак за останніми даними, Росія відвела від кордонів України лише кілька тисяч військовослужбовців, залишивши приблизно 80 тисяч особового складу армії.

В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу. Кремль заперечує участь РФ у війні на сході України, називаючи її «громадянським конфліктом». Росія продовжує підживлювати війну в окремих районах Донецької та Луганської областей грошима й озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію з кадрових російських військових, громадян РФ і місцевих сепаратистів. Жертвами російської агресії стали понад 13 тисяч громадян України. До війни проти України активно залучена і російська пропаганда. 

Скріншот відео: Всеукраїнський Форум Україна 30/Youtube

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1567
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду