Московське бюро Радіо Свобода подало терміновий позов проти Росії до ЄСПЛ

Московське бюро Радіо Свобода подало терміновий позов проти Росії до ЄСПЛ

16 Квітня 2021
1826
16 Квітня 2021
12:54

Московське бюро Радіо Свобода подало терміновий позов проти Росії до ЄСПЛ

1826
Московське бюро Радіо Свобода стверджує, що дії російської влади порушують права на свободу вираження поглядів та свободу слова.
Московське бюро Радіо Свобода подало терміновий позов проти Росії до ЄСПЛ
Московське бюро Радіо Свобода подало терміновий позов проти Росії до ЄСПЛ

Московське бюро Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) подало терміновий позов проти Росії в Європейський суд з прав людини. Як повідомляє Радіо Свобода, RFE/RL сподівається, що суд запровадить тимчасові заходи й накаже Росії утриматися від тиску на редакцію. 

У зверненні до ЄСПЛ московське бюро Радіо Свобода стверджує, що дії російської влади порушують права на свободу вираження поглядів та свободу слова, передбачені 10-ю статтею Європейської конвенції з прав людини.

«Від суду потрібне введення забезпечувальних заходів, оскільки, якщо цього не буде зроблено, бюро і його генеральний директор можуть понести непоправну шкоду. Крім того, переслідування Радіо Свобода та інших проектів корпорації RFE/RL може негативно позначитися на долі інших незалежних ЗМІ в Росії, остаточно розв'язавши Кремлю руки. В історії ЄСПЛ були прецеденти, коли він вводив забезпечувальні заходи у зв'язку з втручанням влади в свободу ЗМІ», – говориться в заяві.

Раніше суд вже запроваджував тимчасові заходи на тлі звинувачень у втручанні влади в діяльність медіа.  

Редакція підкреслила, що після російських репресій щодо свободи преси протягом останнього десятиліття Радіо Свобода залишається однією з небагатьох інформаційних організацій, що залишилися в Росії і забезпечують незалежну журналістику російською мовою з питань, що становлять суспільний інтерес. В останні роки RFE/RL була однією з небагатьох медіаорганізацій, яка забезпечувала незалежне висвітлення анексії Криму Росією у 2014 році, державної корупції, пандемії COVID-19 та лікування російського опозиційного лідера Олексія Навального.

Щотижня майже 7 мільйонів людей (6,5% дорослих росіян) отримують доступ до новинних порталів RFE/RL у Росії. Наприкінці 2017 року вісім інформаційних видань RFE/RL були визначені Міністерством юстиції Росії як «іноземні агенти» відповідно до суперечливого закону про іноземних агентів. Цей закон був засуджений Європейським парламентом та іншими міжнародними органами як порушення основних свобод.

З 30 жовтня 2020 року Російське агентство з питань засобів масової інформації та телекомунікацій («Роскомнадзор») наказало іноземним медіаорганізаціям, визначеним як «іноземні агенти», позначати кожну статтю новин, публікації в соціальних мережах та аудіовізуальний вміст попередженням, що контент створений іноземним ЗМІ, яке «виконує функції іноземного агента».

Радіо Свобода виконала всі свої юридичні зобов’язання, передбачені законом про іноземних агентів, але відмовилося впроваджувати вимогу щодо маркування контенту, яка явно покликана нашкодити репутації та життєздатності RFE/RL як незалежної медіаорганізації в Росії.

У відповідь «Роскомнадзор» відкрив 390 адміністративних проваджень проти RFE/RL та Андрія Шарого. Загальна сума штрафів становила понад 107,25 мільйона рублів (близько 1,43 мільйона доларів).

17 квітня «Роскомнадзор» збирається відкрити ще 130 справ проти RFE/RL та Шарого зі штрафами на 71,5 мільйон (близько 1 мільйона доларів). З такими темпами до кінця року сума штрафів сягатиме 33 мільйони доларів.

Компанія RFE/RL подала апеляції на кожен зі штрафів, але суди не підтримали жодну зі скарг. У випадку несплати штрафів російська влада може заблокувати доступ до сайтів, а Шарому загрожує перспектива ув’язнення на термін до двох років та банкрутство.

Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода – це незалежна медіакорпорація, що фінансується за рахунок гранту Конгресу США через Агентство США з глобальних медіа (USAGM) і є зареєстрована у США. Американське законодавство гарантує незалежність редакційної політики корпорації. Штаб-квартира організації з 1995 року розташовується у Празі (Чехія).

На території Росії в російськомовних проєктах RFE/RL, включаючи Радіо Свобода і телеканал «Настоящее Время», працюють десятки штатних співробітників включно з сотнями позаштатних кореспондентів. Це одна з найбільших іноземних незалежних медіаорганізацій, які працюють в Росії, щотижнева аудиторія якої становить 6,7 мільйона людей.

Фото: Радіо Свобода

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1826
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду