Суд постановив заблокувати в Україні Livejournal, російський РБК та ще понад 400 сайтів
Суд постановив заблокувати в Україні Livejournal, російський РБК та ще понад 400 сайтів
Голосіївський райсуд суд постановив заблокувати доступ до 426 сайтів, серед яких низка російських та українських засобів масової інформації, а також блог-платформа LiveJournal. Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
Зокрема, суд наклав арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет під час використання 426 сайтів. Крім російського РБК та LiveJournal у список заблокованих сайтів потрапили From-ua, Novostiua.org, «Захід медіа» та Infopressa.
Також це фінансовий супермаркет banki.ru видання «Аргументы неделі» (argumenti.ru) сервіс статистики телеграм-каналів tgstat.ru, підрозділ сервісу хостингу і веб-розробки GitHub (gist.github.com), сайт compromat.ru.
З повним переліком заборонених сайтів можна ознайомитись тут.
Рішення ухвалено за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню та може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Нагадаємо, що у 2019 році російський «Сбербанк» купив медіахолдинг Rambler Group, у який входять Lenta.ru і Livejournal.com.
24 лютого 2021 року суд наклав арешт на майнові права інтелектуальної власності чотирьох Telegram-каналів «Легитимный», «Резидент», «Картель» і «Сплетница» і постановив закрити до них доступ.
1 лютого 2021 року СБУ повідомила, що викрила агентурну мережу спецслужб РФ, яка дестабілізувала ситуацію в Україні через Telegram-канали.
За даними відомства, спецслужби країни-агресора залучили українських громадян до створення та адміністрування низки політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів. Мова йде про канали «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Чорний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live».