Головна редакторка RT Симоньян заявила, що вірмени мають «відрізати язики» за критику Росії
Головна редакторка RT Симоньян заявила, що вірмени мають «відрізати язики» за критику Росії
Головна редакторка російського державного телеканалу RT (Russia Today) Маргарита Симоньян заявила, що вірмени, які зараз критикують РФ, повинні «відрізати свої брудні язики». Це вона написала у Twitter.
Нагадаємо, у Вірменії 9 листопада розпочалися масові протести на тлі підписання угоди з Азербайджаном та РФ про припинення військових дій у Нагірному Карабасі та введення так званих «російських миротворців» у зону конфлікту.
«Будь-який вірменин, який зараз сміє критикувати Росію, повинен піти і відрізати свій брудний язик», - написала у соцмережі Маргарита Симоньян.
На її думку, вірмени нібито самі винні у тому, що програли війну Азербайджану, тому що розсварилися з Росією і привели до влади Ніколу Пашиняна, який, за її словами, «створив передумови» для цього конфлікту.
Нагадаємо, у Єревані в ніч на 10 листопада невідомі напали на офіс вірменської редакції «Радіо Свобода» – «Радио Азатутюн».
Вірменія та Азербайджан відновили бойові дії в Нагірному Карабасі вранці 27 вересня 2020 року, взаємно звинувативши один одного в обстрілі прикордонних територій і провокуванні насильства.
Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Вірменія обстріляла села та позиції азербайджанської армії у прифронтовій зоні. Премʼєр Вірменії Нікола Пашинян заявив, що це азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Після цього він оголосив воєнний стан та мобілізацію. Згодом парламент Азербайджану ухвалив постанову про воєнний стан.
9 листопада Вірменія, Азербайджан і Росія уклали тристоронню угоду про зупинення бойових дій у Нагірному Карабасі. Ці домовленості передбачають: повне припинення вогню і всіх військових дій; під контроль Азербайджану переходить частина територій; лінію контакту сторін має контролювати «миротворчий контингент Російської Федерації». За даними ЗМІ, також там будуть присутні миротворці Туреччини.
У вірменській столиці Єревані протестувальники, не згодні з рішенням прем’єра Ніколи Пашиняна, штурмували урядові будівлі і парламент. Протестувальники вимагають негайної відставки влади Вірменії, а опозиційні сили країни хочуть скасувати цю угоду.
Нагірний Карабах — це спірна територія між Вірменією та Азербайджаном. Після розпаду СРСР регіон увійшов до міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, але від того часу фактично контролюється Вірменією, оскільки населення регіону переважно вірменське.