11:24
Середа, 16 Вересня 2020

Нова стратегія нацбезпеки: цифрова трансформація, підвищення рівня медіакультури суспільства та гарантування безпеки журналістів

656
У новій стратегії не виокремлено пріоритетів інформаційної безпеки.
Нова стратегія нацбезпеки: цифрова трансформація, підвищення рівня медіакультури суспільства та гарантування безпеки журналістів
Нова стратегія нацбезпеки: цифрова трансформація, підвищення рівня медіакультури суспільства та гарантування безпеки журналістів

14 вересня Президент України Володимир Зеленський своїм указом затвердив нову Стратегію національної безпеки України, схвалену Радою національної безпеки й оборони України. Попередня Стратегія національної безпеки України, затверджена 26 травня 2015 року, втратила чинність.

У документі серед поточних і прогнозованих загроз національній безпеці та національним інтересам України згадуються такі інформаційні виклики:

  • гібридна війна, яку продовжує Російська Федерація для відновлення свого впливу в Україні, із застосуванням, зокрема, інформаційно-психологічних і кіберзасобів;
  • деструктивна зовнішня і внутрішня пропаганда, яка, використовуючи суспільні суперечності, розпалює ворожнечу, провокує конфлікти і підриває суспільну єдність; її складно нейтралізувати через відсутність цілісної інформаційної політики держави і слабкість системи стратегічних комунікацій;
  • стрімке зростання ролі інформаційних технологій в усіх сферах життя.

Також зазначено, що поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) виявило критичні проблеми не лише в системах охорони здоров’я та соціального захисту, а й в інформаційній сфері.

Стратегія пропонує різні напрями зовнішньополітичної та внутрішньополітичної діяльності держави для забезпечення її національних інтересів і безпеки.

До пріоритетних завдань правоохоронних, спеціальних, розвідувальних та інших державних органів, серед іншого, входить активна та ефективна протидія розвідувально-підривній діяльності, спеціальним інформаційним операціям та кібератакам, російській та іншій підривній пропаганді.

Передбачені створення системи стратегічних комунікацій; публічне обговорення актуальних проблем суспільного розвитку, підвищення рівня медіакультури суспільства, гарантування безпеки журналістів під час виконання професійних обов’язків; розвиток конкуренції у сфері надання інформаційних послуг населенню.

Також стратегія передбачає цифрову трансформацію та поширення цифрової грамотності, розвиток системи кібербезпеки, створення сприятливих (зокрема фінансових) умов і стимулювання інновацій в інформаційній та телекомунікаційній сферах.

У новій стратегії, на відміну від попередньої, серед загроз не згадуються інформаційно-психологічна війна, приниження української мови і культури, фальшування української історії, формування російськими засобами масової комунікації альтернативної до дійсності викривленої інформаційної картини світу. А серед напрямків діяльності держави не виокремлено пріоритети впровадження інформаційної безпеки.

Нова Стратегія національної безпеки України має стати основою для розробки, зокрема, нових Стратегії інформаційної безпеки та Стратегії кібербезпеки України.

Нагадаємо, 26 травня 2015 року Президент України Петро Порошенко затвердив схвалену РНБО попередню Стратегію національної безпеки України. Після цього 16 березня 2016 року президент затвердив схвалену РНБО Стратегію кібербезпеки України, а 25 лютого 2017 року – схвалену РНБО Доктрину інформаційної безпеки України.

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
656
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду