13:50
П'ятниця, 11 Вересня 2020

Посол ЄС назвав головні виклики для медіасфери в Україні

377
Це забезпечення доступу до неупередженої інформації, якому заважають війна та належність великих ЗМІ олігархам, а також виконання завдань як четвертою гілкою влади.
Посол ЄС назвав головні виклики для медіасфери в Україні
Посол ЄС назвав головні виклики для медіасфери в Україні

Виклики озвучив Матті Маасікас, посол Європейського Союзу і голова Представництва ЄС в Україні під час дискусії на «Донбас Медіа Форумі 2020».

За словами посла, перший виклик — це війна. Через неї важко отримати неупереджену інформацію.

Другий момент — олігархічні медіа, які теж стоять на заваді отриманню неупередженої інформації. Матті Маасікас наголосив, що багато ЗМІ в Україні, особливо телевізійних, належать олігархам. «Олігархічні медіа є популярним інструментом у політичних битвах. Інтереси й політичні симпатії олігархів чіткі. Це стало викликом для медіаландшафту в країні», — зазначив він.

По-третє, на думку посла, представники медіа мають виконувати свої завдання як четверта гілка влади. Медіа мають не лише подавати новини, а «надавати аналіз, бути платформою для обговорень, мати механізм перевірки в суспільстві, бути інструментом, щоб громадяни могли реагувати на рішення влади».

З озвучених викликів Матті Маасікас виокремив вектори діяльності, до яких долучився й ЄС. Це розвиток медіаграмотності, деолігархізація медіа, розвиток незалежних медіа та суспільних мовників, захист журналістів і розвиток професійної журналістики.

«Донбас Медіа Форум» у 2020 році проходить 11–12 вересня онлайн.

Фото: скриншот із трансляції

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
377
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду