У Слов'янську проводять слідчий експеримент у справі нацгвардійця Марківа

У Слов'янську проводять слідчий експеримент у справі нацгвардійця Марківа

25 Травня 2020
2062
25 Травня 2020
20:00

У Слов'янську проводять слідчий експеримент у справі нацгвардійця Марківа

2062
В Італії Віталія Марківа визнали винним у причетності до вбивства фотокореспондента Андреа Роккеллі на Донбасі та засудили до 24 років ув'язнення.
У Слов'янську проводять слідчий експеримент у справі нацгвардійця Марківа
У Слов'янську проводять слідчий експеримент у справі нацгвардійця Марківа

Андреа Рокеллі та його російський перекладач Андрій Миронов загинули поблизу Слов'янська Донецької області 24 травня 2014 року.

Шість років потому, як повідомляє МВС, група експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Київського політехнічного інституту прибули до Слов’янська для проведення слідчого експерименту в кримінальному провадженні Нацполіції про обставини загибелі італійського фоторепортера та перекладача. Групу експертів очолює директор КНДІСЕ Олександр Рувін.

Фахівці проводять акустичні, балістичні та топографічні дослідження в ту саму пору року і на тих самих локаціях, де розгорталися трагічні події.

Нацполіція розраховує отримати фахові висновки експертів, які будуть використані італійським правосуддям для неупередженого розгляду апеляційних скарг у справі Віталія Марківа.

Нагадаємо, поліція Італії у 2017 році затримала нацгвардійця Віталія Марківа, який має громадянство України та Італії, за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента.

Суд тривав з 6 липня 2018 року. 12 липня 2019-го суд Італії визнав Марківа винним у причетності до вбивства Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році та засудив до 24 років ув'язнення.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що Україна
ініціюватиме перемовини найвищого політичного рівня з Італією щодо справи Марківа.

11 жовтня суд присяжних міста Павії оприлюднив мотиваційну частину вироку українському солдату. Присяжні вважають, що Віталій Марків начебто активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська.

20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на рішення суду міста Павія (Італія). Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року, проте був заблокований через пандемію.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2062
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду