Юлія Кузьменко вдруге відмовилася від проходження поліграфа у справі Шеремета - поліція
Юлія Кузьменко вдруге відмовилася від проходження поліграфа у справі Шеремета - поліція
Про це повідомляється на сайті Нацполіції.
Зазначається, що 4 березня підозрювана у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Юлія Кузьменко та її адвокат прибули до експертів, однак підозрювана повторно відмовилася від поліграфа через недовіру атестованим державним експертам, які мали проводити опитування.
При цьому вона вказала, що не відмовляється від проведення експертизи «в іншій будь-якій установі із залученням незалежних міжнародних експертів».
Раніше Юлія Кузьменко давала попередню згоду на проходження експертного дослідження, однак 26 лютого відмовилася від поліграфа через відустність адвоката.
Під час арешту 13 грудня пані Кузьменко наполягала, щоб їй провели «усі можливі дослідження, які можуть допомогти слідству: антропометричні дослідження, ДНК, поліграф».
Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.
За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета.
13 грудня Юлію Кузьменко та Андрія Антоненка заарештували на 2 місяці. Пізніше термін перебування під вартою продовжили до квітня.
16 грудня 2019 року проєкт «Слідство.Інфо», який отримав від джерел текст експертизи, повідомив, що її результати є суперечливими та неоднозначними. Зокрема, четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які «суперечать один одному». У поліції, своєю чергою, відкинули звинувачення щодо суперечливості результатів експертиз.
Офіс генерального прокурора продовжив строк досудового розслідування у справі вбивства журналіста Павла Шеремета до квітня 2020 року.