Досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року

Досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року

30 Березня 2020
2023
30 Березня 2020
19:49

Досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року

2023
Офіс генерального прокурора на прохання слідчих поліції продовжив строки розслідування на два місяці.
Досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року
Досудове розслідування справи Шеремета продовжили до 12 червня 2020 року

Про це у коментарі для hromadske повідомив прокурор у справі Сергій Зузак.

Терміни запобіжних заходів для підозрюваних - Яни Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненка - спливають на початку квітня. Найближчими днями мають відбутися судові засідання щодо продовження запобіжних заходів.

Слідчі Нацполіції наголошують на необхідності завершення ще близько 20 експертиз та проведення додаткових слідчих дій.

У лютому слідчі Національної поліції просили Офіс генерального прокурора продовжити строки досудового слідства до червня, однак тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка продовжив до квітня, наголосивши, що наразі доказів у справі недостатньо і потрібно ще попрацювати.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета. 

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета.

16 грудня 2019 року проєкт «Слідство.Інфо», який отримав від джерел текст експертизи, повідомив, що її результати є суперечливими та неоднозначними. Зокрема, четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які «суперечать один одному». У поліції, своєю чергою, відкинули звинувачення щодо суперечливості результатів експертиз.

26 лютого представники групи слідчих, які здійснюють досудове розслідування у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, повідомили, що поліція розсекретить матеріали понад 500 негласних слідчих дій

2 березня 2020 року генеральний прокурор України Руслан Рябошапка сказав, що правоохоронці активно працюють над розслідуванням кримінального провадження щодо вбивства журналіста, однак наразі вони не мають інформації, яку можна розголосити.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2023
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду