Справа Шеремета: суд продовжив запобіжні заходи Андрію Антоненку та Яні Дугарь
Справа Шеремета: суд продовжив запобіжні заходи Андрію Антоненку та Яні Дугарь
Про це повідомляє «Українська правда».
Так, Антоненко просив змінити йому запобіжний захід на будь-який, що не пов'язаний із триманням під вартою.
У суді на стороні захисту виступив музикант Олександр Положинський, який працював разом з ним. Він нібито був свідком того, як у 2016 році підозрюваному подарували корпус від міни, який правоохоронці знайшли під час обшуку.
Сам Антоненко наполягав, що до 2017 року, до підписання контракту зі Збройними силами, він займався виключно музикою, зокрема, викладав.
Повідомляється, що на суді прокурор демонстрував зображення «Гітлера-Діда Мороза» з Facebook-сторінки Атоненка, зазначаючи, що це модифіковані зображення Адольфа Гітлера. Це, на думку слідства, мало підтвердити націоналістичні мотиви Антоненка.
Раніше свідок, який заявляв про алібі Антоненка, заперечив свої слова.
Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
12 грудня 2019 року Національна поліція затримала і за згодою Генеральної прокуратури України оголосила підозру фігурантам справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.
За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко (волонтерка на прізвисько Лиса, працює дитячим хірургом в ОХМАТДИТі), разом з нею був Андрій Антоненко (ветеран ООС, музикант Ріффмастер), а Яна Дугарь (контрактниця Збройних сил України) фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. Роль у вбивстві Шеремета подружжя ветеранів АТО, волонтерів Владислава (на прізвисько Буча) та Інни (на прізвисько Пума) Грищенків на брифінгу чітко не було пояснено (на сайті МВС зазначено, що, за результатами молекулярних експертиз, на вибухівці лишилися сліди ДНК Грищенків).
22 листопада Печерський районний суд продовжив арешт іншому підозрюваному у цій справі, ветерану АТО Владиславу Грищенку. А 6 грудня Печерський суд взяв під варту на 60 діб ще одну підозрювану Інну Грищенко. Владислава та Інну заарештували за підозрою в справі щодо підготовки вибуху в Івано-Франківській області.
13 грудня Юлію Кузьменко та Андрія Антоненка заарештували на 2 місяці.
16 грудня 2019 року проєкт «Слідство.Інфо», який отримав від джерел текст експертизи, повідомив, що її результати є суперечливими та неоднозначними. Зокрема, четверо експертів, серед яких іноземець, підписали висновки, які «суперечать один одному». У поліції, своєю чергою, відкинули звинувачення щодо суперечливості результатів експертиз.