Президент затвердив склад Ради з питань свободи слова та захисту журналістів
Президент затвердив склад Ради з питань свободи слова та захисту журналістів
Відповідна інформація опублікована на сайті Президента України.
Президент Зеленський постановив утворити Раду з питань свободи слова та захисту та затвердити положення про Раду з питань свободи слова та захисту журналістів і персональний склад Ради з питань свободи слова та захисту журналістів.
А також визнати такими, що втратили чинність: Указ Президента України від 23 лютого 2016 року № 61 «Про Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова»; Указ Президента України від 12 грудня 2016 року № 552 «Про зміни у складі Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова»; Указ Президента України від 15 грудня 2017 року № 421 «Про зміни у складі Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова».
Нагадаємо, 16 вересня 2019 року відбулися установчі збори Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України. До складу Ради увійшли 15 членів: шестеро представників медіа, шестеро представників медійних громадських організацій, а також по одному представнику від Офісу президента України, Національної спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки України.
Таким чином членами Ради обрано: Наталію Влащенко; Наталію Гуменюк; Павла Єлізарова; Вадима Міського; Олександра Бурмагіна; Діану Дуцик; Тетяну Лебедєву; Світлану Остапу; Тетяну Попову; Тараса Шевченка; Сергія Томіленка; Сергія Штурхецького; Максима Кречетова; Людмилу Писанко та Ірину Городецьку.
Нагадаємо, 17 липня 2019 року заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив про створення Ради з питань свободи слова при президентові України.
Того ж дня на сайті президента опублікували повідомлення, згідно з яким, до складу Ради мали увійти по одному представнику від кожної редакції центральних ЗМІ. ОПУ заявив, що серед пріоритетів Ради визначено захист права журналістів на професію, для цього до її складу мали увійти представники силових відомств і медіаюристи.
Пізніше прессекретарка президента України Юлія Мендель повідомляла, що керівники ЗМІ та редакцій через конфлікт інтересів не зможуть увійти до Ради з питань свободи слова при Президентові України.
Указ Президента набирає чинності з дня його опублікування.