17:10
Субота, 26 Жовтня 2019

Уряд працює над створенням української електронної бібліотеки - Бородянський

Над створенням електронної бібліотеки спільно працюватимуть Український культурний фонд, підпорядкований Міністерству культури, і Міністерство цифрової трансформації.
Уряд працює над створенням української електронної бібліотеки - Бородянський
Уряд працює над створенням української електронної бібліотеки - Бородянський

Про це повідомив в інтерв'ю «Радіо Свобода» міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський.

«Зараз ми працюємо. Український культурний фонд, зараз вже приєднається Міністерство цифрової трансформації щодо створення української електронної бібліотеки. Для того, щоб у кожній школі, у кожному місті, де є інтернет або де він буде найближчим часом, була можливість дитині дістатися книжки. Ми плануємо, що декілька назв будуть безкоштовні взагалі, тобто держава буде це оплачувати. Я не знаю, скільки зараз, тому декілька, 10, 20, 30... Ми подивимося. І будь-яка людина зможе читати це. Доступ ми забезпечимо, наприклад, в електронний спосіб», - заявив міністр.

Водночас, на думку пана Бородянського, в Україні «дуже велика кількість бібліотек» – близько 15,5 тисячі, і він вважає, що вони повинні трансформуватися.

«Повинна перетворюватися бібліотека. Вона повинна перетворюватися у сучасний такий хаб, в сучасне місце, де будуть і книжки, і доступ до інтернету. Тому я вважаю, що нам необхідно тверезо подивитися, скільки ми зможемо реально утримувати бібліотек якісних. Друге. Ми повинні пояснити місцевій владі, навіщо їм бібліотека, що це за місце, як бібліотека може змінювати місце, де вона розташована. Тобто як вона може впливати на суспільство, на громаду, на спільноту», - вважає міністр.

Він додав, що уряд розглядає варіант електронних книжок, щоб створити «мінімальний бар’єр» для доступу до літератури. За даними Володимира Бородянського, в Україні наразі публікується близько 8 тисяч найменувань книжок щорічно, але він вважає, що цього недостатньо.​

«Їх (книжок – ред.) чимало, але недостатньо, на наш погляд. Їх є десь 8 тисяч назв кожен рік. Тому ми будемо розвивати. Що означає? Що у нас будуть програми підтримки українських молодих авторів, підтримки видавництва українських молодих авторів і таке інше. У нас будуть програми підтримки перекладу з іноземної мови на українську», - анонсує Бородянський.

Раніше повідомлялось, що Мінкульт у 2019 році витратить 87 млн грн на закупівлю книжок для бібліотек.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
910
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду