ООН запровадила Міжнародний день загального доступу до інформації

ООН запровадила Міжнародний день загального доступу до інформації

16 Жовтня 2019
2521
16 Жовтня 2019
11:00

ООН запровадила Міжнародний день загального доступу до інформації

2521
Генеральна Асамблея ООН 15 жовтня ухвалила резолюцію, якою оголосила 28 вересня Міжнародним днем загального доступу до інформації.
ООН запровадила Міжнародний день загального доступу до інформації
ООН запровадила Міжнародний день загального доступу до інформації

Про це повідомив речник Постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, документ схвалили консенсусом. Серед ініціаторів резолюції – Україна, Аргентина, Канада, Коста-Ріка, Ліберія та Сьєрра-Леоне. 

«Символічний день, який дозволить привертати увагу світу до проблем розповсюдження інформації як елементу забезпечення сталого розвитку. Нагадаю, що право на пошук, отримання і поширення інформації гарантовано статтею 19 Загальної декларації прав людини», – додав пан Ніколенко.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» ініціювала Пакт про інформацію та демократію, який підписали 25 світових діячів. Пакт застерігає: журналістика й інформація опинилися в небезпеці, а отже, загроза чатує на світову демократію. Документ на шести сторінках перераховує демократичні гарантії, під якими слід підписатися світовим лідерам – право на достовірну інформацію, повагу до приватного життя, прозорість влади. Для цього пропонується створити «Міжнародну групу експертів з питань інформації та демократії», на кшталт того, що вже робиться у сфері захисту довкілля та клімату.

У французькому місті Біарріц на саміті 26 серпня 2019 року лідери країн «Великої сімки» обговорили та домовилися про одностайну підтримку проєкту «Партнерство з питань інформації та демократії». У Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН 26 вересня 20 країн-членів організації підписали проєкт «Міжнародного співробітництва з питань інформації та демократії», який був ініційований міжнародною правозахисною організацією «Репортери без кордонів» (RSF).

Фото: Укрінформ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2521
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду