Зеленський під деолігархізацією медіа розуміє позбавлення власників впливу на редакційну політику
Зеленський під деолігархізацією медіа розуміє позбавлення власників впливу на редакційну політику
Журналістка нагадала, що Володимир Зеленський одним з пріоритетів після свого обрання президентом України називав деолігархізацію медіа. І запитала про юридичні механізми та строки цього процесу.
«Деолігархізація медіа говорить про те, що всі власники телебачення, ЗМІ, інтернет-платформ, якщо вони мають дуже великий вплив, повинні бути бізнесменами, а не політиками. Тобто вони можуть бути міноритарними власниками, володіти 90%, але не мають впливати на політику того чи іншого ЗМІ. Це керується тільки законом. Цей закон ми повинні розробляти. Ми чекали, що у нас сформується повністю міністерство, яким керує пан Бородянський. Ми почнемо, вибудуємо рамку для цього законопроекту і будемо обговорювати це з телеканалами, щоб у нас не було непорозуміння, не було війни. Щоб не почали говорити, що “в нас забирають телеканали”. Навіщо мені ці ризики», – сказав президент.
Він зауважив, що не просто найбільші медіагрупи належать олігархам, а всі канали, які мають покриття.
«Повинен бути закон. Дивитися на те, що всі дотримуються закону, повинна Нацрада з телерадіомовлення. Вони повинні керувати цим процесом. Бородянський з Нацрадою та, можливо, з президентом, мають створити законопроект, показати його Раді, зустрітися з усіма олігархами, сісти і сказати: “Впливати на політику більше не можна”», – уточнив президент про розробку законопроекту. Водночас він не дав чіткої відповіді на запитання, коли чекати такої зустрічі з олігархами.
Насамкінець Володимир Зеленський заявив: «Я впевнений, що я з ними зможу домовитися». На уточнююче запитання: «Щодо невтручання в редакційну політику телеканалів?» президент відповів: «Так. Я впевнений, що я зможу з ними домовитися, якщо мене не будуть штовхати з усіх сторін ті, заради кого я про це збираюся домовитися».