19:35
Вівторок, 16 Липня 2019

КСУ визнав закон про декомунізацію конституційним (ДОПОВНЕНО)

789
Конституційний суд України 16 липня на засіданні в закритому режимі ухвалив, що закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» є конституційним.
КСУ визнав закон про декомунізацію конституційним (ДОПОВНЕНО)
КСУ визнав закон про декомунізацію конституційним (ДОПОВНЕНО)

Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому на офіційному сайті КСУ.

Відповідне рішення суд ухвалив у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України.

«Право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань не є абсолютним, а його здійснення може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку», – йдеться в ухвалі.

Зазначається, що Конституційний суд виходить з того, що закон ухвалено «з метою недопущення повторення злочинів комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, будь-якої дискримінації за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими ознаками у майбутньому, відновлення історичної та соціальної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України».

У КСУ також наголосили, що «за своєю злочинною сутністю комуністичний режим і нацистський режим були однаковими», а методи здійснення ними державної репресивної політики – тотожними.

«Засудження законом нацистського режиму та комуністичного режиму і встановлення заборони на використання їхньої символіки обумовлені легітимною метою – не допустити повернення до тоталітарного минулого. Така заборона покликана унеможливити будь-які спекуляції з використанням історичного минулого, пов’язаного з тоталітарними режимами, не допустити звеличування цих режимів, виправдання їх злочинів», – зазначається в повідомленні.

Конституційний Суд України дійшов висновку, що пропаганда комуністичного режиму та нацистського режиму, публічне використання їхніх символів є намаганням виправдати тоталітаризм та запереченням конституційних принципів і демократичних цінностей, захист яких є обов’язком усіх органів державної влади. 

Рішення КСУ є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

«Радіо Свобода» повідомляє, що 16 липня під будівлею КСУ також відбувся мітинг проти ймовірного скасування закону про декомунізацію. У ньому взяли участь кілька десятків людей.

Як відомо, у квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні забороняються.

Проте 46 народних депутатів звернулися до КСУ із проханням перевірити цей закон на відповідність Конституції.

Раніше ЗМІ повідомляли, що КСУ визнав конституційним закон «Про освіту»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
789
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду