11:35
Неділя, 14 Липня 2019

Україна розповіла в ОБСЄ, що Росія видає сербського снайпера, який воював за «ЛДНР», за російського журналіста

На засіданні Форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки українська делегація розповіла про те, що Росія видає сербського снайпера, який воював на Донбасі на боці бойовиків, за нібито «журналіста», акредитованого при МЗС РФ.
Україна розповіла в ОБСЄ, що Росія видає сербського снайпера, який воював за «ЛДНР», за російського журналіста
Україна розповіла в ОБСЄ, що Росія видає сербського снайпера, який воював за «ЛДНР», за російського журналіста

Про це розповів заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський, пише «Укрінформ».

«Ми зреагували на інформацію російської делегації про такого собі "сербського журналіста" Деяна Беріча. Усім делегаціям країн-учасниць ми детально, з демонстрацією слайдів, пояснили, що це за особа. Котра в жодному разі не представляє Сербію, як і не є журналістом. Він - військовий злочинець та вбивця, якого допускають на брифінги в МЗС РФ як нібито "іноземного журналіста" з метою продукування пропагандистських запитань і коментарів для дискредитації України, і ЗСУ зокрема», - заявив Лоссовський.

Дипломат зазначив, що з 2014 року Беріч перебував у складі російських окупаційних військ під час анексії Криму, а пізніше воював снайпером на Донбасі за так звану «ДНР».

З грудня 2018 року Беріч позиціонує себе як нібито журналіст російського інтернет-видання, перебуваючи при цьому на офіційних брифінгах МЗС РФ та діючи в інтересах російської пропаганди.

За його словами, присутнім на засіданні також розповіли про нагороди снайпера від офіційних установ РФ за вбивства українців. При цьому наголошувалося, розповів дипломат, що російська сторона по суті прикриває військового злочинця від правосуддя: за законодавством Сербії Беріч потрапить до в`язниці в разі повернення до країни.

«На засіданні представник делегації Сербії зацікавився цим випадком. Він наголосив, що кримінальний кодекс Сербії передбачає великий тюремний термін за участь у війні чи збройному конфлікті за кордоном, як і ще більший строк – за організацію участі (інших осіб - ред.) у війні чи збройному конфлікті в іншій країні, під що саме і підпадає Деян Беріч. На прохання сербського представника, ми передали йому всю наявну в нас інформацію з цього приводу», - зазначив Лоссовський.

За його словами, раніше у ході засідань Форуму російська делегація наводила цитати «сербського журналіста» Деяна Беріча на підтримку своїх неправдивих тверджень про нібито обстріли українським військовими мирних міст на Донбасі.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4589
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду