Голова Мін’юсту заявив, що проти українських ЗМІ треба вводити санкції за розповсюдження меседжів Кремля
Голова Мін’юсту заявив, що проти українських ЗМІ треба вводити санкції за розповсюдження меседжів Кремля
Про це він повідомив у Брюсселі, де перебуває з робочим візитом на чолі делегації українських правників, передає «Укрінформ».
«З точки зору свободи слова і принципу захисту незалежної журналістики, жодних обмежень для преси не може бути. Але в Україні є законодавство, яке регулює введення санкцій. Українські компетентні органи ввели санкції щодо низки інформаційних ресурсів, які займалися фактично маніпуляціями, дезінформацією і використовувалися російськими спецслужбами. Певна хвиля невдоволення щодо цього так само розповсюджувалася спецслужбами Російської Федерації, держави-агресора. Я думаю, що треба рухатися саме в цьому напрямку», – зазначив Петренко.
На його думку, Служба безпеки України та Служба зовнішньої розвідки мають проводити постійний моніторинг діяльності подібних інформаційних ресурсів.
«Якщо виявилися достатні докази того, що ними маніпулюють відповідні служби держави-агресора, треба застосовувати ті санкції, які ми вже маємо за законом про санкції. До речі, цей закон, незалежно від критики з боку нашого східного сусіда, держави-агресора, є ефективним», – додав міністр.
Нагадаємо, 7 листопада 2018 року народні депутати Іван Вінник, Оксана Білозір, Олена Матузко, Тетяна Чорновол та інші зареєстрували у парламенті Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору» № 9275. Документ пропонує надати Верховній Раді України виключне право виносити на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій до засобів масової інформації, мовників, телерадіоорганізацій та інших суб'єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення, їх засновників, вигодоодержувачів, які є резидентами України.
13 листопада громадські організації заявили, що «під прикриттям боротьби з російською пропагандою» документ введе в Україні цензуру. Негативний висновок щодо законопроекту також винесло Головне науково-експертне управління, зазначивши, що запропоновані у проекті зміни до Закону України «Про санкції» «мають ознаки неконституційності».
3 грудня українські громадські організації закликали нардепів не включати до порядку денного законопроект щодо санкції проти.