Держкомтелерадіо не  дозволив ввезти 23 книги, які містять ознаки пропаганди держави-агресора

Держкомтелерадіо не дозволив ввезти 23 книги, які містять ознаки пропаганди держави-агресора

15 Березня 2019
1970
15 Березня 2019
11:49

Держкомтелерадіо не дозволив ввезти 23 книги, які містять ознаки пропаганди держави-агресора

1970
Державний комітет телебачення і радіомовлення відмовив ТОВ «Якабу Трейд», ТОВ «Етніктрейд» та ТОВ «Форс Україна» у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора 23 книжок, у яких присутні ознаки пропаганди держави-агресора.
Держкомтелерадіо не  дозволив ввезти 23 книги, які містять ознаки пропаганди держави-агресора
Держкомтелерадіо не  дозволив ввезти 23 книги, які містять ознаки пропаганди держави-агресора

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Експертна рада з питань аналізу та оцінки видавничої продукції при комітеті виявила у книгах московських видавництв «Альпина Паблишер», «Альпина нон-фикшн», «Эксмо» та самарського видавництва «ИД Бахрах-М», ознаки пропаганди держави-агресора, її органів влади, імперських геополітичних доктрин та комуністичного тоталітарного режиму.

«Зокрема, не буде розповсюджуватися в Україні книга Данили Дьоміна «Корпоративная культура. Десять самых распространенных заблуждений», у якій автор чимало сторінок присвячує «могущественной корпорации и сверхдержаве СССР» і наводить у приклад методи управління країною  Сталіним, - йдеться у повідомленні комітету, - Пропаганда комуністичного тоталітарного режиму присутня у дитячій книзі Олени Смєшлівої та Лани Богомаз «Чему я могу научиться у Анны Ахматовой». Жовтневу революцію сучасні авторки-росіянки називають «одним из величайших событий в истории России», ілюструючи книгу портретами Леніна та червоними прапорами».

У книгах інших авторів видавництва «Альпина Паблишер» Артура Салякаєва «Неслучайные связи: Нетворкинг как образ жизни», Владислава Моісеєва «Бизнес из ничего, или Как построить интернет-компанию и не сойти с ума» та Михайла Умарова «PR в реальном времени: Тренды. Кейсы. Правила» популяризуються російські соціальні мережі «ВКонтакте», «Одноклассники», а також ресурс «maіl.ru» та сервісні портали «Яндекс», доступ до яких в Україні заблоковано відповідно до указу президента і рішення РНБО про санкції.

Не продаватиметься в Україні й книга Олександра Соколова «Мифы про эволюцию человека». «Автор, описуючи методи антропологічної реконструкції, посилається на досвід силових структур РФ, всіляко пропагуючи їх», - наголошує Держкомтелерадіо.

Також не отримали імпортери дозвіл на ввезення книги В'ячеслава Семенчука «101 способ раскрутки личного бренда: Как сделать себе имя», оскільки у книзі наводяться приклади «розкручених імен» Володимира Путіна, Дмитра Медвєдєва, Рамзана Кадирова та представників російського шоу-бізнесу, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Держкомителерадіо не дозволив ввозити книги зарубіжних авторів, в оформленні яких російські видавці використовують символіку держави-агресора. Зокрема, на обкладинці книги Деніела Еллсберга «Машина Судного дня: Откровения разработчика ядерной войны» видавець («Альпина Паблишер») розмістив рекламу книги «Интервью с Владимиром Путиным» та документального фільму «Путин», що демонструвався в ефірі російських каналів.

Нагадаємо, 20 травня 2017 року набула чинності постанова  Кабінету Міністрів України  № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України». З того часу Держкомтелерадіо надав 2 939 відмов у видачі дозволів на ввезення книг.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1970
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду