Гройсмана закликали підготувати законопроект про аудіовізуальні послуги
Гройсмана закликали підготувати законопроект про аудіовізуальні послуги
Звернення підписали Асоціація правовласників та постачальників контенту, Інтернет Асоціація України, Національна асоціація українських медіа, моніторингова організація «Черіті тюнер», ГО «Інтерньюз-Україна», ГО «Всеукраїнська асоціація мовлення громад», Інститут розвитку регіональної преси.
Організації нагадують, що прийняття закону про АВП – це зобов’язання України перед Європейським Союзом відповідно до Угоди про Асоціацію з ЄС щодо впровадження європейських стандартів у сфері медіа. Відповідно до положень Угоди про Асоціацію, до серпня 2019 року Держкомтелерадіо, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення (за згодою), Міністерство юстиції України та інші відомства зобов'язані розробити і подати на розгляд Кабінету Міністрів України галузевий законопроект про аудіовізуальні послуги.
«Ми хочемо побачити від влади реальні кроки у бік Європи. Тому й звертаємося до КМУ, адже саме Кабмін є відповідальним за цю реформу. Наш запит – це спроба достукатися до влади і наголосити на необхідності комплексних змін відповідно до європейських стандартів у сфері телебачення та радіомовлення», – наголосила голова правління Асоціації правовласників та постачальників контенту Наталія Клітна.
Нагадаємо, що в парламенті вже зареєстровано законопроект про аудіовізуальні послуги, розроблений робочою групою при Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики. Його наприкінці грудня 2017 року внесла народна депутатка, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар під номером № 7397, відтоді він перебуває на розгляді в комітеті. Він передбачає викласти закон «Про телебачення і радіомовлення» в новій редакції – закон «Про аудіовізуальні медіа-сервіси».
У коментарі «Детектору медіа» Наталія Клітна зазначила, що зареєстрований у парламенті законопроект нікуди не рухається, а відповідальною особою за розробку документу є саме уряд. «Ми не проти зареєстрованих документів. Й організації – підписанти звернення готові долучитись до будь-якої конструктивної роботи над законопроектом. Для нас важливо, щоб цей процес зрушив з місця, бо залишилося досить мало часу».