16:18
Вівторок, 18 Грудня 2018

Рада не включила до порядку денного законопроект щодо протидії державі-агресору в інформаційній сфері

18 грудня народні депутати не включили до порядку денного сесії проект закону про внесення змін до закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо посилення інформаційної безпеки та протидії державі-агресору в інформаційній сфері (№ 9068).
Рада не включила до порядку денного законопроект щодо протидії державі-агресору в інформаційній сфері
Рада не включила до порядку денного законопроект щодо протидії державі-агресору в інформаційній сфері

Про це повідомляє УНІАН.

Зазначено, що це питання виносилося на голосування тричі, проте максимум набирало 211 голосів за мінімальної необхідної кількості у 226.

Водночас до порядку денного було включено проект постанови про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року (№ 9329).

Нагадаємо, 7 вересня 2018 року у парламенті зареєстровано законопроект № 9068, автори якого пропонують парламенту запровадити штрафи за трансляцію телеканалами висловлювань, що виправдовують або визнають правомірною окупацію території України, якщо така трансляція має на меті розпалювання ворожнечі й ненависті.

Проектом закону також пропонується заборонити телерадіокомпаніям поширювати термінологію, яка суперечить закону «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей».

Законопроектом при цьому передбачається, що якщо висловлювання, що виправдовують окупацію територій України, транслювалися без попереднього запису і містилися у виступах особи, яка не є працівником телеканалу, то телерадіоорганізація не несе відповідальності за ці порушення.

Крім того, законопроект посилює відповідальність мовників (штраф до 25% від суми ліцензійного збору і без застосування санкції у вигляді попередження) за трансляцію телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, які містять популяризацію або пропаганду органів країни-агресора.

Нагадаємо, що 29 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила оголосити телеканалу NewsOne (ТОВ «Новини 24 години») попередження за випуск програми «Світова політика з Олегом Волошиним», у якій ведучий, на думку Нацради, популяризував органи держави-агресора, даючи оцінку діям Росії в Сирії.

У жовтні Комітет свободи слова рекомендував Верховній Раді за наслідками розгляду в першому читанні прийняти законопроект за основу.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
360
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop