14:57
Середа, 21 Листопада 2018

Коаліція «За вільний Інтернет» просить нардепів відкликати законопроект про криміналізацію наклепу

У Коаліції «За вільний Інтернет» вважають, що зареєстрований 20 листопада законопроект «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп» №9306 слугує виключно засобом тиску на журналістів
Коаліція «За вільний Інтернет» просить нардепів відкликати законопроект про криміналізацію наклепу
Коаліція «За вільний Інтернет» просить нардепів відкликати законопроект про криміналізацію наклепу

Про це йдеться на сторінці Коаліції у Facebook.

«На думку Коаліції, подібні законопроекти, слугують виключно засобом тиску на журналістів і медіа та можуть створити серйозний «охолоджувальний ефект» для висвітлення корупції, владних зловживань та інших критичних публікацій на суспільно значущі теми. На цьому неодноразово наголошували ключові міжнародні організації – Комітет ООН з прав людини, Рада Європи та ОБСЄ», – йдеться у повідомленні.

Коаліція зауважує, що наклеп був виключений із переліку злочинів ще у 2001 році як зобов'язання України перед Радою Європи та нагадує, що у 2016 році депутат Євген Мураєв був ініціатором подібного законопроекту.

Коаліція «За вільний Інтернет» вважає, що законопроект може бути небезпечним під час резидентської кампаній 2019 року та закликає ініціаторів відкликати документ і не порушувати міжнародних зобов'язань України у сфері прав людини.

Нагадаємо, 20 листопада у Верховній Раді України  зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп» №9306. Автори - нардепи від БПП Микола Паламарчук, Артур Палатний та Олег Велікан. Вони пропонують ввести відповідальність за наклеп обмеженням волі на 2 роки, а у випадку, якщо інформація поширюється «шляхом публічного демонстрування у творах, в засобах масової інформації або в мережі інтернет», – до 5 років обмеження волі. Найвища ж міра покарання (позбавлення волі на строк до 3 років) передбачена за обвинувачення у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину.

21 листопада законопроект направлений на розгляд Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
296
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop