18:07
П'ятниця, 12 Жовтня 2018

Нацрада призначила перевірку «112 Україна» через поширення «кліше російської пропаганди»

11 жовтня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «112 Україна» за скаргами на поширення «кліше російської пропаганди».
Нацрада призначила перевірку «112 Україна» через поширення «кліше російської пропаганди»
Нацрада призначила перевірку «112 Україна» через поширення «кліше російської пропаганди»

Перевірку призначено за супутниковою ліцензією каналу (ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ»). Зі скаргами на контент «112 Україна» звернулися народна депутатка Тетяна Ричкова, громадські організації та окремі громадяни. Вони скаржилися на маніпуляції в ефірі «112 Україна», порушення журналістських стандартів, використання мови ворожнечі, поширення в ефірі каналу «кліше російської пропаганди».

Крім того, Нацрада провела власний моніторинг ефіру та вбачає в контенті каналу ознаки порушення таких норм законодавства:

  • частина 1 статті 28 закону «Про інформацію» (інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини);
  • абзац 4 і 9 частини 2 статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення» (не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, а також не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України).

При цьому Нацрада досі не розглянула питання про продовження цифрових ліцензій п’яти регіональних компаній, що мовлять з логотипом «112 Україна». Ці питання перенесено на наступне засідання 18 жовтня.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада прийняла постанову, якою схвалила пропозиції санкцій щодо семи компаній, яким належать ліцензії телеканалів «112 Україна» та NewsOne. Свої пропозиції парламент скерує до Ради національної безпеки та оборони України, яка може розглянути їх і винести своє рішення про санкції, яке далі вводиться в дію указом Президента України. Деякі медіаексперти в коментарях «Детектору медіа» назвали рішення парламенту наслідком «неефективної роботи Нацради».

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
549
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop