Суд не знайшов порушень у діях Нацради щодо роликів ГПУ

Суд не знайшов порушень у діях Нацради щодо роликів ГПУ

24 Вересня 2018
1387
24 Вересня 2018
16:04

Суд не знайшов порушень у діях Нацради щодо роликів ГПУ

1387
В Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося судове засідання за позовом ГО «Центр протидії корупції» у справі щодо відеороликів «Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість» Генеральної прокуратури України, які у лютому 2018 року вийшли на телеканалах ICTV та «1+1»
Суд не знайшов порушень у діях Нацради щодо роликів ГПУ
Суд не знайшов порушень у діях Нацради щодо роликів ГПУ

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

ЦПК просила суд визнати протиправними дії Нацради, яка повідомила, що відеоролики ГПУ «Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість» мають ознаки соціальної реклами і можуть розміщуватись у ЗМІ.

«Після виходу з нарадчої кімнати, суд оголосив рішення – відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог. Суд ухвалив відповідне рішення зважаючи на те, що у процесі судового розгляду не було встановлено порушень в діях відповідача, повідомлення заздалегідь недостовірних даних та особистої реклами Юрія Луценка. Проте, суд погодився з наявністю охоронюваного законом інтересу громадської організації для розгляду позову у суді», – йдеться на сайті.

Нагадаємо, в лютому на ICTV та «1+1» вийшли ролики «Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість» про роботу ГПУ. 

12 лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України отримала прохання розмістити ролики нібито від прокуратури, але висновки Нацради про соціальну рекламу були надані для ГО «Українська антикорупційна асоціація».

Згодом громадська організація «Українська антикорупційна асоціація» (УАА) оприлюднила заяву, у якій повідомляє, що відео- та аудіоролики про роботу Генеральної прокуратури України, про які писали українські ЗМІ, створені з її ініціативи.

Пізніше Нацрада заявила, що не просила медіа поширювати ролики, а лише надала громадським організаціям-заявникам висновки про відповідність роликів вимогам соціальної реклами.

Згодом Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення заявила, що припиняє добровільну допомогу в експертизі рекламних роликів стосовно належності їх до соціальних.

23 квітня стало відомо, що Центр протидії корупції подав позов до суду

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1387
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду