Комітет свободи слова підтримав законопроект щодо мови реклами

Комітет свободи слова підтримав законопроект щодо мови реклами

16 Липня 2018
2740
16 Липня 2018
17:20

Комітет свободи слова підтримав законопроект щодо мови реклами

2740
Члени Комітету вважають, що мовою реклами в Україні має бути державна мова.
Комітет свободи слова підтримав законопроект щодо мови реклами
Комітет свободи слова підтримав законопроект щодо мови реклами

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні, що відбулося 11 липня 2018 року, рекомендував Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні взяти за основу проект Закону №8522 «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо мови реклами, внесений народними депутатами України Вікторією Сюмар, Владиславом Севрюковим, Олександром Бригинцем, Григорієм Шверком та іншими народними депутатами України.

На думку членів  Комітету, потреба законодавчого врегулювання щодо мови реклами очевидна, проте загалом цей законопроект може були ухвалений після усунення існуючих недоліків. Про це йдеться на сайті Комітету.

Зокрема проектом пропонується наступна редакція ст.6 Закону: «Мовою реклами в Україні є державна мова. Об’єкти права інтелектуальної власності в рекламі використовуються тою мовою, якою їм наданий правовий захист відповідно до законодавства про інтелектуальну власність».

«З 28 лютого 2018 року законодавство України не містить правової норми, яка б регулювала мову реклами в Україні. Загальні норми законодавства України про використання мов, зокрема стаття 10 Конституції України, не містять норм, які регулюють мову реклами. Така правова прогалина створює неоднакове тлумачення щодо правового режиму мови реклами у громадян, суб’єктів господарювання, державних органів. Відсутність належного регулювання мови реклами призводить до порушення загального принципу права, відповідно до якого кожний має передбачати наслідки своїх дій і встановлену законом відповідальність за них.

У зв’язку з вищенаведеним виникла нагальна і термінова потреба врегулювання мови реклами в Україні. Зазначене врегулювання пропонується з урахуванням загальних норм Конституції і законів України, міжнародних нормативних актів щодо застосування мов в Україні», – йдеться у пояснювальній записці.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2740
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду