Компанія «Медіа Іновейшн Груп» і сайт «Экономические Известия» відреагували на включення до санкційного списку
Компанія «Медіа Іновейшн Груп» і сайт «Экономические Известия» відреагували на включення до санкційного списку
«Наша редакційна політика та громадянська позиція колективу базується на принципах патріотизму, професіоналізму та порядності. Ми чітко та послідовно захищаємо інтереси України та громадянського суспільства, - йдеться в заяві колективу компанії та редакції сайту. - Наша компанія та сайт не мають жодного відношення до будь-яких олігархів, політиків, депутатів, політичних партій чи організацій.
Ми переконані, що включення українського інтернет-ЗМІ до списку санкцій без рішення суду і пояснення причин - це надзвичайно поганий сигнал для медіаринку, і сподіваємося на професійну солідарність і підтримку наших колег з українських ЗМІ».
Як повідомляв «Детектор медіа», 24 травня 2018 року офіційне інтернет-представництво Президента України та сайт Ради національної безпеки та оборони оприлюднили списки юридичних та фізичних осіб, щодо яких було запроваджено персональні санкції за рішенням РНБО від 2 травня та указом Президента від 14 травня. До нового санкційного списку увійшли 1748 фізичних осіб і 756 юридичних.
У списках чимало російських ЗМІ та окремих медіаперсон, однак вимога блокування поширюється і на три українські інтернет-ресурси: «РИА Новости Украина» (rian.com.ua), «Экономические известия» (eizvestia.com) і «Український бізнес-портал» (ubp.com.ua).
Чому «Экономические известия» та «Український бізнес-портал» потрапили до санкційного списку, не повідомлялося. Джерела «Детектора медіа», близькі до редакції «Экономизвестий», припустили, що санкції щодо цього ресурсу (а це не лише блокування сайту, а й широкий перелік економічних і фінансових санкцій щодо його юридичної особи — ТОВ «Медіа інновейшн груп») пов'язані з новиною про так званий парад військ «ДНР» 9 травня, яку з сайту трохи згодом було знято. Секретар РНБО Олександр Турчинов обурився фактом трансляції українськими медіа цього дійства та пригрозив санкціями. Втім, із досить широкого числа інтернет-видань, які здійснювали онлайн-трансляцію параду, до санкційного списку потрапили тільки «Экономические известия».
Про це йшлося в заяві громадських організацій з приводу підписаного Президентом України нового санкційного указу №126/2018, який з-поміж іншого встановлює вимогу до провайдерів блокувати десятки сайтів.
Автори заяви звертали увагу, що 14 травня 2018 року Президент України своїм указом №126/2018 надав чинності рішенню РНБО України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Серед іншого, указ зобов’язує операторів і телекомунікаційні компанії обмежити доступ до понад 150 сайтів, зокрема таких як 1tv.com, ria.ru, ren.tv, sputniknews.com, inosmi.ru тощо.
Громадські організації вважають, що спосіб, у який ці сайти пропонується блокувати, – на основі підписаного указу Президента, а не судового рішення, – погіршує ситуацію зі свободою інтернету в Україні та призводить до чергового порушення прав користувачів.