15:01
Понеділок, 23 Квітня 2018

Уряд хоче посилити відповідальність за втручання в роботу об’єктів критичної інформаційної інфраструктури

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №8304, яким Кабінет Міністрів України пропонує розмежувати підслідність кіберзлочинів, вчинених у сфері використання комп’ютерів, систем та комп’ютерних мереж, мереж електрозв’язку, державних інформаційних ресурсів і об’єктів критичної інформаційної інфраструктури та суттєво підвищити відповідальність за втручання в їхню роботу.
Уряд хоче посилити відповідальність за втручання в роботу об’єктів критичної інформаційної інфраструктури
Уряд хоче посилити відповідальність за втручання в роботу об’єктів критичної інформаційної інфраструктури

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що в умовах гібридної війни Росії проти України зросли кількість і сила кібератак за допомогою несанкціонованого втручання в роботу державних інформаційних ресурсів і об’єктів критичної інформаційної інфраструктури. Ці кібератаки становлять загрозу національній безпеці.

Законопроект, зокрема, пропонує посилити покарання за несанкціоноване втручання в роботу об’єктів критичної інформаційної інфраструктури: змінити термін позбавлення волі з колишніх двох-п’яти років до шести-восьми років, а також збільшити термін позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю з двох до трьох років. При цьому за повторне вчинення таких дій, за аналогічні дії за попередньою змовою групи осіб або якщо такі дії заподіяли істотну шкоду, термін позбавлення волі пропонується збільшити до 10 років, йдеться в повідомленні.

Пропонується також посилити відповідальність за створення, розповсюдження та збут шкідливих програм, збільшивши штраф з 500-1000 до 3-5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а термін позбавлення волі – з 2 до 4-6 років. За повторні аналогічні дії, дії в групі за змовою або ж за заподіяння істотної шкоди пропонують встановити покарання: позбавлення волі терміном від шести до дев’яти років.

Законопроект також пропонує встановити відповідальність за несанкціонований збут або розповсюдження створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства інформації з обмеженим доступом, яка обробляється на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури, позбавлення волі на строк до семи років. При цьому за повторні аналогічні дії, дії в групі за змовою або ж за заподіяння істотної шкоди покаранням пропонується встановити позбавлення волі на строк від шести до десяти років.

Крім того, законопроект посилює покарання за порушення правил експлуатації комп’ютерів і комп’ютерних систем, мереж електрозв’язку, а також правил захисту інформації, яка на них обробляється, вчинені щодо об’єктів критичної інформаційної інфраструктури. Зокрема, такі дії пропонується карати штрафом від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

«Атака, що отримала назву NotPetya, швидко поширилася по всьому світу, завдаючи збитків у мільярди доларів у Європі, Азії та Америці. Це було частиною постійних зусиль Кремля, спрямованих на дестабілізацію України, і дедалі активніше демонструє участь Росії в поточному конфлікті. Це було також безрозсудною та невибірковою кібератакою, яка матиме міжнародні наслідки», – йшлося в заяві.

Як повідомляв «Детектор медіа», кількість вірусних заражень і хакерських атак в Україні за останній рік зросла з 10 мільйонів до 100 млн. На цьому наголосив експерт компанії Cisco в галузі інформаційної безпеки Володимир Ілібман під час презентації щорічного звіту Cisco з кібербезпеки. 

За його словами, нині спостерігається безпрецедентний рівень технічної складності і руйнівного впливу хакерських атак.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
247
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop