13:43
Четвер, 5 Квітня 2018

Комітет свободи слова підтримав проект про встановлення окремих тарифів для української періодики на Донбасі

Комітет свободи слова підтримав проект про встановлення окремих тарифів для української періодики на Донбасі
Комітет свободи слова підтримав проект про встановлення окремих тарифів для української періодики на Донбасі
Комітет свободи слова підтримав проект про встановлення окремих тарифів для української періодики на Донбасі

4 квітня 2018 року на черговому засіданні Комітет свободи слова та інформаційної політики вирішив рекомендувати Верховній Раді ухвалити за основу з наступним доопрацювання окремих положень до другого читання законопроект № 8114  про внесення зміни до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» (щодо протидії ворожій пропаганді та покращення інформаційного забезпечення громадян України, постраждалих внаслідок воєнних дій, місцем проживання яких є територія Донецької та Луганської областей, де органи державної влади України здійснюють свої повноваження), внесений народними депутатами Віталієм Курилом, Артуром Герасимовим, Антоном Геращенком та ін.

Метою законопроекту є удосконалення порядку надання послуг з приймання та доставки вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою шляхом встановлення окремих тарифів та створення сприятливих умов щодо доступу до української друкованої періодики жителям підконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей за рахунок встановлення мінімальної оплати.

Представник «Укрпошти» під час засідання зазначив, що підприємство підтримує цей проект.

Члени Комітету зауважили, що знижки на передплату потребує вся україномовна преса.

Голова Комітету Вікторія Сюмар нагадала, що члени Комітету зареєстрували законопроект №7291 «Проект Закону про мораторій на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань на території України та періодичних регіональних і місцевих видань на підконтрольній Україні території Донецької і Луганської областей», який Комітет підтримав у грудні 2017 року.

Також Комітет розглянув проект закону про особливості забезпечення права на інформацію громадянам України, які перебувають на тимчасово окупованій території, реєстраційний № 7534 від 1 лютого 2018 року, внесений народним депутатом Наталією Веселовою. Проект має на меті забезпечення права на інформацію громадянам України, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Для цього пропонується визначити шляхи та особливості надання інформаційних послуг, визначити суб’єктів, які цьому сприятимуть, встановити права цих суб’єктів та обмеження, пов’язані з тимчасовою окупацією тощо.

З огляду на декларативність, нечіткість і суперечливість запропонованих юридичних механізмів реалізації поставлених завдань проект не знайшов підтримки членів Комітету. За результатами розгляду в частині, що стосується предмета відання Комітету свободи слова, прийнято рішення направити профільному Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони висновок з пропозицією повернути цей проект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
324
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop